ANETA SKUBIDA: Dwóch burmistrzów

ANETA SKUBIDA: Dwóch burmistrzów

0
PODZIEL SIĘ

9 grudnia po raz pierwszy w historii mieszkańcy Woli mogli zobaczyć, jak wygląda wybór burmistrza, nie tylko przychodząc na sesję rady, lecz także w Internecie.

Transmisja i archiwum sesji to wynik pionierskiej inicjatywy uchwałodawczej stowarzyszenia Wola Zmian oraz 1,7 tys. mieszkańców Woli.

Wielu mówi o ?karuzeli stanowisk? ? wskazując choćby na losy byłej burmistrz Urszuli Kierzkowskiej (wcześniej burmistrz Ursynowa, a obecnie burmistrz Ursusa) czy nowego burmistrza Woli Krzysztofa Strzałkowskiego (wcześniejszy burmistrz Bemowa).

Dlatego jako jedyna zaproponowałam niezależnego, bezpartyjnego kandydata – pana Marka Ślusarza. Jest on między innymi przewodniczącym Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego, prezesem fundacji Jeden Muranów, znanym w całej Warszawie organizatorem inicjatyw sąsiedzkich nagrodzonym tytułem ?Bohatera Budżetu Partycypacyjnego 2015?. Od 50 lat mieszka na Muranowie. Liczyłam na to, że będzie to świetna okazja do rozpoczęcia dialogu o potrzebach dzielnicy i jej mieszkańców.

Wizja dobrego gospodarza ? od lat zaangażowanego w sprawy lokalne, a nie technokraty ? miała sprowokować debatę na temat roli burmistrza dzielnicy, a także obecnego systemu wybierania partyjnych namiestników. Jednak radni PO nie chcieli nawet głosować innej kandydatury niż ta zgłoszona przez nich.

Proponując swojego kandydata, liczyłam ? i nadal liczę ? na rozpoczęcie dyskusji na temat bezpośredniego wyboru burmistrza dzielnicy przez mieszkańców.

Serdecznie dziękuję za poparcie okazane komitetowi Woli Zmian, dzięki czemu po raz pierwszy mogę reprezentować Państwa w Radzie Dzielnicy Wola. Jestem tam jedyną bezpartyjną radną. Zrobię, co w mojej mocy, by sprostać Państwa oczekiwaniom.

Aneta Skubida,
radnaWoli, Wola Zmian

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ