Angielski w bibliotece

Angielski w bibliotece

0
PODZIEL SIĘ

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola zaprasza na darmowe kursy języka angielskiego. W każdej z wolskich filii można podjąć naukę w dowolnym momencie. 9280877136_939468a580_z

Biblioteka dostała dostęp do kursów dzięki udziałowi w projektach „Angielski 123 w bibliotece” oraz „FunEnglish w bibliotece”. Platformę e-lerningową udostępniły firma Funmedia, oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, które wspólnie prowadzą Program Rozwoju Bibliotek.

Angielski dla dorosłych

Kurs angielski123.pl składa się z czterech poziomów podzielonych na 22 lekcje i jest tak skonstruowany, aby jego użytkownik uczył się myśleć po angielsku. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Przejście całego kursu zajmuje rok – zakładając, że uczestnik będzie uczył się w bibliotece dwa razy w tygodniu. Taki rytm jest najbardziej efektywny i przynosi najlepsze rezultaty. W przypadku poprawnego wykonania ponad 80 proc. poleceń dostępnych w ramach jednego poziomu, uczestnik otrzymuje certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości.

Każdy, kto przyjdzie do biblioteki, może skorzystać z kursu samodzielnie. Jeżeli nigdy nie uczył się angielskiego, może rozpocząć naukę od poziomu dla początkujących. Jeżeli zna podstawy, może wybrać kolejny poziom – dla średniozaawansowanych.

Angielski dla dzieci

Kurs FunEnglish.pl. łączy zabawę z nauką. Dzieci mogą korzystać z kursu samodzielnie, dokładnie tak, jak na co dzień korzysta się z gier komputerowych. Wystarczy, aby uczyły się w bibliotece dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki.

Kurs łączy w sobie najnowszą technologię z tradycyjnym nauczaniem i składa się z sześciu bloków podzielonych na 11 podrozdziałów. W skład każdego podrozdziału wchodzą: gra edukacyjna, krótki film, piosenka karaoke i „fotolekcja” oraz ponad 20 ćwiczeń. Po przejściu przez wszystkie bloki dziecko zapozna się z niemal tysiącem zwrotów przydatnych w 90 proc. sytuacji komunikacyjnych. Cały kurs zajmuje około dziewięciu miesięcy. Przez cały czas trwania kursu dzieci będą mogły liczyć na pomoc pracowników biblioteki, a po jego zakończeniu każde dziecko otrzyma certyfikat.

Kurs jest oparty o metodę immersion, polegającą na „zanurzeniu” w języku angielskim. FunEnglish.pl tworzy sytuacje komunikacyjne, które wymuszają mówienie i myślenie w języku angielskim. Dzięki temu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.