Biblioteka Komiksowo poszerza swoje zbiory

Biblioteka Komiksowo poszerza swoje zbiory

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Tylko w tym roku na półki wolskiej biblioteki Komiksowo trafiło blisko 500 nowych pozycji.

Biblioteka Komiksowo funkcjonuje w ramach Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 21 i jest jedyną taką placówką w Warszawie.

– Zauważyliśmy, że coraz więcej czytelników w różnym wieku dopytywało u pracowników biblioteki o komiksy. Zapytań było tak wiele, że postanowiliśmy zmienić model placówki i skupić się w znakomitej większości na tej dziedzinie literatury – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Oczywiście przy al. Solidarności 90 znajdziemy też inne pozycje, typowe dla klasycznych bibliotek, ale główną gałęzią działalności placówki są komiksy i to tę ofertę staramy się ciągle urozmaicać – dodaje.

Znacznie pomogły w tym środki, które powędrowały do „Komiksowa” w ramach tegorocznego budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy poparli w głosowaniu projekt, w ramach którego do biblioteki popłynęły pieniądze, które wykorzystano na zakup nowych pozycji.

– Przyznane w 2018 roku dofinansowanie w ramach budżetu obywatelskiego pozwoliło na zakup blisko 500 komiksów za kwotę 12 000 zł. Wsparcie finansowe pomogło w znaczny sposób wzbogacić księgozbiór biblioteki, a także zainteresować jej ofertą czytelników spoza dzielnicy Wola. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na ten projekt – mówi Anna Grędzińska, dyrektor Biblioteki na Woli.

Zakupione komiksy pozwoliły znacznie poszerzyć księgozbiór „Komiksowa” i zainteresować tą dziedziną coraz więcej osób. Biblioteka dysponuje ciekawą ofertą skierowaną do dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych fanów sztuki komiksu. W jej zbiorach znajdują się zarówno popularne serie o superbohaterach, a także mniej znane pozycje, wyselekcjonowane przez pracowników. Co więcej, biblioteka ma swoich wiernych czytelników, którzy chętnie włączają się w jej funkcjonowanie, a także w kompletowanie i poszerzanie kolekcji.

Aby zaproponować zakup konkretnego tytułu, należy skorzystać z formularza dostępnego nahttp://bibliotekakomiksowo.waw.pl/index.php/zaproponuj-zakup/.

– Dla wielu czytelników zbiory oferowane przez bibliotekę Komiksowo to jedyna możliwość obcowania z tą dziedziną literatury ze względu na fakt, że komiksy są dość drogie i nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup – podkreśla burmistrz Strzałkowski.

Biblioteka Komiksowo mieści się przy al. Solidarności 90 i jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9 do 19, a w sobotę od godz. 9 do 14.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ