Biblioteka szuka Czytelnika Roku

Biblioteka szuka Czytelnika Roku

0
PODZIEL SIĘ

Do czerwca można brać udział w konkursie Czytelnik Roku organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wola. Co miesiąc wybieranych jest pięciu Czytelników Miesiąca, którzy otrzymują karty podarunkowe do salonów sieci Empik. Zwycięzcy całej serii otrzymają nowoczesne czytniki marki Kindle wraz z oryginalnymi, skórzanymi etui oraz zestawy gadżetów.

Do konkursu można dołączyć w każdej chwili, wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie: www.bpwola.waw.pl. Aby wziąć w nim udział, trzeba być czytelnikiem wolskiej biblioteki (posiadać na swoje nazwisko kartę biblioteczną) i wysłać lub przynieść wypełniony oraz podpisany formularz. Dla osób niepełnoletnich formularz wypełnia i podpisuje opiekun.

– W konkursie zliczane są wypożyczenia książek i audiobooków przez cały czas trwania konkursu, od momentu dostarczenia zgłoszenia – tłumaczy Anna Fit z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola.

Uczestnicy biorą udział w jednej z trzech kategorii wiekowych: do 12 lat, 13 – 19 lat i od 20 lat. Oprócz wypożyczeń punktowane są recenzje przeczytanych książek: dla osób w wieku poniżej 12 lat w formie ilustracji, a dla osób starszych – w formie pisanej. Czytelnikami Roku zostaną osoby (reprezentujące każdą z kategorii), które zbiorą najwięcej punktów podczas trwania konkursu. Wypożyczenia we wszystkich placówkach i punkty za recenzje sumują się. Nieterminowe oddanie książki (audiobooka) skutkuje odjęciem jednego punktu.

Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola. Jego celami są: popularyzacja zbiorów bibliotecznych, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz zachęcenie i mobilizowanie do regularnego czytania, kształtowanie wrażliwości na odbiór słowa pisanego, a także promocja czytelnictwa i działań biblioteki.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się w połowie czerwca.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ