Coraz więcej remontów mieszkań komunalnych

Coraz więcej remontów mieszkań komunalnych

0
PODZIEL SIĘ
fot. ZGN Wola

540 lokali mieszkalnych wyremontował w ubiegłym roku Zakład Gospodarowania Nieruchomościami na Woli. To o ponad 2/3 więcej niż w roku 2017.

Jak podkreślają pracownicy ZGN, ubiegły rok był pod tym względem znaczenie lepszy niż 2017, w którym oddano do zamieszkania 322 lokale. – Na taki wynik złożyło się wiele czynników, w tym także usprawnienie funkcjonowania naszego ZGN – komentuje Mateusz Matejewski, dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami na Woli.

Podczas ustalania zakresu prac remontowych najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowania lokalu oraz zapewnienie sprawnych urządzeń sanitarno-higienicznych. Nierzadko wymieniane są wewnętrzne instalacje elektryczne, stolarka okienna i drzwiowa, armatura sanitarna, wierzchnie warstwy podłogi. Ponadto w przypadku odspojonych tynków, przed malowaniem ścian dokonuje się ich zbicia i naprawy wraz z odgrzybieniem wszędzie tam, gdzie to jest konieczne.

W efekcie końcowym najemca otrzymuje w pełni sprawny i bezpieczny lokal, wyposażony dodatkowo w kuchnie gazową lub elektryczną.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ