Koncert zespołu Ostrov w Chwili

Koncert zespołu Ostrov w Chwili

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Znany m.in. z programu „Must Be The Music” zespół Ostrov wystąpi w piątek 26 maja w klubie Chwila przy ul. Ogrodowej 31/35. Grupa zagra m.in. utwory ze swojej debiutanckiej płyty „Insulo”.

Ostrov to charyzmatyczna rockowa kapela rodem z Podlasia, z jego wielokulturowym charakterem. Zespół powstał w 2014 r. w Białymstoku, a założyli go doświadczeni muzycy, którzy wciąż byli głodni prawdziwego, konkretnego grania. Ich twórczość jest określana mianem „męskiego rock’n’rolla”. Są tu ciężkie riffy, potężna dawka energii, a przy tym dużo melodii, co jest swoistym kompromisem między muzykami. Śpiewają po polsku i białorusku, co wynika ze specyfiki regionu, z którego pochodzą. Nazwa Ostrov oznacza „wyspę” i została zainspirowana filmem o takim tytule.

Grupa ma za sobą m.in. dobrze odebrany występ w telewizyjnym show „Must Be The Music” (cztery razy „tak”), a ich utwór „Galaktyki” przez długi czas utrzymywał się w czołówce listy Turbo Top Antyradia. Pod koniec 2016 roku panowie wydali swój pierwszy album pt. „Insulo”, co w języku esperanto – użytym dla podkreślenia podlaskiego charakteru – również oznacza „wyspę”.

Ostrov wyjątkowo sprawdza się podczas występów na żywo. To prawdziwy wulkan energii. Do tej pory grupa zagrała kilkadziesiąt koncertów, w tym m.in. na festiwalu w Węgorzewie 2015 (poza konkursem, z Armią i Apteką), Juwenaliach w Białymstoku (Coma, Luxtorpeda), festiwalu Basowiszcza 2015 (Lao Che), Wiewiórstock na festiwalu Przystanek Woodstock 2016, Rock Na Bagnie (Maleo Reggae Rockers) czy finale WOŚP w Białymstoku i Ełku. Ostrov supportował także m.in. Acid Drinkers oraz zespół Kabanos na ich trasie koncertowej.

Ostrov wystąpi w piątek, 26 maja, w Chwili przy ul. Ogrodowej 31/35. Początek o godz. 20. Wstęp 15 zł.

Jako support wystąpi zespół LoudAir. Ich muzyka to nowoczesny, melodyjny i energetyczny rock, którego fundament stanowią klasyczne, sprawdzone brzmienia. Ukształtowani muzycznie w latach 90. tworzą swoisty kolaż, łączący w sobie surowość Led Zeppelin, energię Rage Against the Machine oraz melodyjność Skunk Anansie, który momentami odpływa w mroki Soundgarden bądź daje porwać się lekkości Paramore.

Skład grupy Ostrov: Rafał „Miki” Mikiewicz (gitara), Adam „Argon” Galewski (perkusja), Andrzej „Śpiewczy” Popławski (śpiew, gitara), Łukasz Andruszkiewicz (gitara solo), Kamil Łukowski (gitara basowa)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ