Konsultacje przebudowy ul. Jana Kazimierza

Konsultacje przebudowy ul. Jana Kazimierza

0
PODZIEL SIĘ
fot. Zarząd Dróg Miejskich

Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje przebudowę ul. Jana Kazimierza. Rozpoczynają się konsultacje społeczne w tej sprawie.

Przebudowa ma objąć kompleksowe zmiany na całej długości tej ulicy. Przebudowana zostanie jezdnia, chodniki oraz zjazdy na posesje. Na całej długości powstanie ścieżka rowerowa. Miejsca postojowe zostaną wyznaczone w zatokach parkingowych. Na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych zastosowane zostaną elementy uspokojenia ruchu w postaci azyli (wysp dzielących) o szerokości 2,5 m.

Przystanki autobusowe w jezdni ulicy (bez zatok) zostaną rozmieszczone za skrzyżowaniami z ulicami Sowińskiego, Goleszowską, Gizów, Ordona. Jezdnie i chodniki zostaną oświetlone nowymi latarniami wraz z doświetleniem przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. W pasach zieleni pojawi się atrakcyjna zieleń miejska: drzewa i krzewy.

Prace budowlane mają odbyć się w przyszłym roku. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja projektowa. Wstępną koncepcję inwestycji drogowcy przedstawiają do konsultacji społecznych, aby poznać opinię i oczekiwania mieszkańców wobec planowanych zmian.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w sobotę 30 marca (sobota) w godzinach od 10.00 do 13.00 w sali konferencyjnej Instytutu Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk przy ul. Jana Kazimierza 5. W spotkaniu wezmą udział pracownicy Zarządu Dróg Miejskich oraz jednostek i biur opiniujących i zatwierdzających projekt.

Dodatkowo 8 kwietnia (poniedziałek) projektanci będą pełnić dyżur w Kawiarni „Spotkanie” przy ul. Jana Kazimierza 33 a lokal U7 w godz. 15.00 – 19.00. Wówczas również będzie można zadać pytania i złożyć uwagi do projektu.

Uwagi do projektu można przesyłać na adres konsultacje@zdm.waw.pldo 14 kwietnia 2019 r.

Koncepcja przebudowy ulicy (część 1część 2część 3). 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ