„Lekarze Nadziei” laureatami Grand S3KTOR 2016

„Lekarze Nadziei” laureatami Grand S3KTOR 2016

0
PODZIEL SIĘ

Wolskie stowarzyszenie Lekarze Nadziei zostało laureatem konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR 2016. Lekarze Nadziei prowadzą przy ul. Wolskiej 172 Przychodnię dla Bezdomnych.

Konkurs S3KTOR ma na celu wyróżnienie najlepszych inicjatyw realizowanych przez organizacje pozarządowe. Projekt musi być nieodpłatny i skierowany do mieszkańców Warszawy.

W tym roku nagrodę Grand S3KTOR za całokształt swojej działalności odebrało Stowarzyszenie Lekarze Nadziei, które od wielu lat prowadzi na Woli Przychodnię dla Bezdomnych. – Jesteśmy bardzo dumni, że to właśnie do Lekarzy Nadziei powędrowała nagroda Grand Prix – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Przychodnia na ul. Wolskiej 172 jest unikalną placówką w skali całej Warszawy i prowadzi bardzo ważną i, co najbardziej godne podkreślenia, całkowicie nieodpłatną działalność na rzecz osób bezdomnych – dodaje.

Stowarzyszenie Lekarzy Nadziei od 30 lat niesie charytatywną pomoc medyczną na rzecz ludzi skrajnie ubogich, bezdomnych i niepełnosprawnych, umożliwiając im dostęp do świadczeń publicznej opieki zdrowotnej, zabiegów pielęgniarskich i profilaktycznych. W tym celu prowadzi Przychodnię Lekarską dla Ludzi Bezdomnych przy ul. Wolskiej 172 oraz organizuje misje z pomocą doraźną w zagrożeniu zdrowia i życia ludzkiego w kraju i za granicą. – Przychodnia jest jedynym miejscem w Warszawie, gdzie osoby bezdomne mogą otrzymać diagnozę stanu zdrowia i wskazówki postępowania w wychodzeniu z bezdomności – mówi Mariusz Budziszewski, zastępca burmistrza Woli. Placówka oferuje pomoc lekarzy wielu specjalności, m. in.: internisty, kardiologa, pulmonologa, chirurga, stomatologa, psychiatry, dermatologa, neurologa, laryngologa, alergologa czy psychologa. Bezdomni wspierani są także poprzez pracę pracownika socjalnego, który przekazuje im potrzebną odzież, środki higieniczne i obuwie.

W rejestrach Przychodni dla Bezdomnych widnieje ponad 14 tys. pacjentów. W samym tylko 2016 r. placówka udzieliła pomocy 8757 osobom, w tym także cudzoziemcom.

W konkursie S3ktor 2016 brały udział także inne wolskie organizacje pozarządowe:

· Hufiec Warszawa Wola Związku Harcerstwa Polskiego

· Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego – Warszawski Dom pod Fontanną.

· Fundacja NEBO – Klub dla Młodzieży „Zamiast”,

· Fundacja STOCZNIA i Fundacja NEBO projekt „Jaki MAL na Ulrychowie”

· Stowarzyszenie Otwarte Drzwi – projekt „Siła Woli”

· Stowarzyszenie Katedra Kultury – projekt „Gibowóz”

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ