Mennica Legacy Tower wychodzi nad ziemię

Mennica Legacy Tower wychodzi nad ziemię

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Zakończyła się budowa 
4-kondygnacyjnego podziemia wieżowca Mennica Legacy Tower, powstającego przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej.

Obecnie na poziomie parteru wykonywana jest już część nadziemna konstrukcji. Z kolei, na poziomach podziemnych rozpoczęto realizację robót murowych. Na placu budowy trwają również prace związanie z usuwaniem tymczasowych konstrukcji, które zostały wykonane na potrzeby usztywnienia ścian szczelinowych, pozwalających na realizację wykopu.

– Moment, w którym budynek wychodzi z ziemi i zaczyna piąć się w górę, z niecierpliwością jest oczekiwany przez każdego inwestora – mówi Piotr Turchoński, dyrektor rozwoju Golub GetHouse. – To od tej chwili szybkie tempo budowy zauważalne 
jest dla każdego obserwatora. Od teraz, każdego tygodnia powstanie jedno piętro konstrukcji 32-kondygnacyjnej inwestycji biurowej. Za niespełna osiem miesięcy cała, ponad 140 metrowa konstrukcja wieży będzie gotowa.

Jak dodaje, w czasie prowadzenia robót ziemnych pracownicy natrafili na niewybuch pochodzący z okresu II Wojny Światowej.

W 140-metrowej wieży i sąsiadującym z nią 43-metrowym budynku zachodnim znajdzie się łącznie 65 630 mkw. powierzchni biurowej. Za projekt architektoniczny kompleksu biurowego odpowiada renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein.

Budowa Mennica Legacy Tower rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku. Rok później, 
w ostatnich dniach listopada 2017 roku, generalny wykonawca inwestycji, Warbud S.A., zakończył budowę 4-kondygnacyjnej części podziemnej kompleksu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ