Miejskie lokale do wynajęcia

Miejskie lokale do wynajęcia

0
PODZIEL SIĘ

Prawie 50 lokali użytkowych można wynająć od wolskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami. Od końca zeszłego roku ich liczba zwiększyła się o 10.

Jak wynika z danych urzędu dzielnicy, obecnie wynajętych jest 971 lokali użytkowych należących do miasta, zaś 49 czeka na nowego właściciela. Na koniec 2017 r. wynajętych było 981 lokali, a pustych – 39. Zakład Gospodarowania Nieruchomościami stara się jak najszybciej znaleźć nowych najemców.

– W witrynach pustostanów umieszczane są tablice lub bannery informacyjne zawierające napis informujący o przeznaczeniu danego lokalu do wynajęcia – tłumaczy rzecznik Urzędu Dzielnicy Wola Mariusz Gruza. – Informacja o ogłaszanym konkursie umieszczona jest też w prasie lokalnej.

Oferta najmu lokali użytkowych wywieszana jest też w gablocie informacyjnej znajdującej się w siedzibach Urzędu Dzielnicy Wola przy al. Solidarności 90, ZGN Wola oraz poszczególnych administracji. Ogłoszenia można znaleźć też na stronach internetowych www.wola.waw.pl oraz www.zgnwola.waw.pl, a także www.um.warszawa.pl w zakładce „Nieruchomości miejskie – kup lub wynajmij”.

– Na zmodernizowanej stronie internetowej Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w zakładce „lokale użytkowe” została umieszczona informacja o podstawach prawnych, na podstawie których wynajmowane są lokale użytkowe – tłumaczy Mariusz Gruza. – Stworzono również dodatkowe zakładki np. „konkurs”, „poza konkursem”, w których umieszczane są oferty najmu lokali zawierające prezentację fotograficzną. Zarządzeniem dyrektora ZGN Wola wprowadzono również procedurę zobowiązującą pracowników do prezentacji lokali – dodaje.

Średnia stawka czynszu z tytułu najmu lokali użytkowych na koniec zeszłego roku wynosiła 28,84 zł/mkw. + VAT. Dla porównania: w 2015 r. było to 25,40 zł/mkw. + VAT, a w 2016 r. – 28,48 zł/mkw. + VAT.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ