Miesiąc Irlandzki w Jasiu & Małgosi

Miesiąc Irlandzki w Jasiu & Małgosi

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

Miesiąc Irlandzki pod patronatem Ambasady Irlandii w Polsce trwa klubokawiarni Jaś & Małgosia przy al. Jana Pawła II 57. Organizatorzy zapraszają na wystawy zdjęć, filmy, degustacje i muzykę irlandzką. 

Przez cały marzec podziwiać można wystawę zdjęć Justyny i Krzysztofa Schramm z Fundacji Kultury Irlandii. W porozumieniu z szefem kuchni Ambasady Irlandii w Polsce klubokawiarnia przygotowała także propozycje potraw rodem z zielonej wyspy. Jakie wydarzenia odbędą się jeszcze w ramach Miesiąca Irlandzkiego?

14 marca, godz. 19.00

Zapraszamy na film Once, reż. John Carney z 2006r. To niezwykła historia dwojga nieco samotnych i opuszczonych ludzi, zagubionych na ulicach gwarnego Dublina. On jest ulicznym grajkiem, zbyt niepewnym, by za dnia grać przechodzącej pośpiesznie obok publiczności swoje piosenki; robi to tylko wieczorami. Ona jest emigrantką z Czech, sprzedaje róże, sprząta mieszkania i marzy o własnym fortepianie. Oboje mają niezwykły talent muzyczny, złamane serca i olbrzymią chęć, aby odmienić swoje życie. Co wyniknie z ich przypadkowego spotkania? Przekonacie się już niebawem! Wstęp wolny!

17 marca, godz. 19:00 – 22:00

W Dniu Świętego Patryka zapraszamy na zabawny quiz wiedzy o Irlandii, jej kulturze, historii i języku. Do zabawy zapraszamy tych, którzy lubią wspólnie spędzać czas i są otwarci na ciekawostki związane z Irlandią. W tym dniu nie może być inaczej! Oczywiście, nie może w tym dniu zabraknąć najlepszych irlandzkich piw!

22 marca, godz. 19.00

Zapraszamy na spotkanie podróżnicze „Irlandzkie impresje”, które poprowadzi Justyna Schramm z Fundacji Kultury Irlandii. Piękny kraj, pełen kontrastów i niezwykłych krajobrazów widziany oczami Polaków.

23 marca, godz. 20.00

Degustację „Spotkanie z irlandzką whiskey” prowadzi Marek Pisarczyk z Irlandzkiej Rady ds. Żywności BORD BIA. Czym różni się whisky od whiskey? Co odróżnią irlandzką whiskey od innych alkoholi? Czemu jest taka wyjątkowa? Na pewno poznamy odpowiedzi na te pytania… Obowiązują zapisy.

26 marca, godz. 12.30 – 16.30

Plastyczne spotkanie z kulturą Irlandii. Będziemy czytać baśnie, słuchać muzyki, malować, rysować, kleić. Powstaną piękne prace! Zapraszamy dzieci od 5.roku. Będzie wesoło i bardzo twórczo!

28 marca, godz. 19.00

Zapraszamy na film dokumentalny „1916 – Irlandzki Zryw”, reż. Ruán Mangan, Pat Collins, którego narratorem jest Liam Neeson. Film łączy unikalne zdjęcia archiwalne i współczesne sceny nakręcone w różnych zakątkach świata, a ponadto przytacza wypowiedzi uznanych międzynarodowych ekspertów. Opowiada o dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w Dublinie w Wielkanoc 1916 r., kiedy to niewielka grupa irlandzkich powstańców przeciwstawiła się panowaniu Imperium Brytyjskiemu. Chociaż powstanie zakończyło się klęską militarną, powstańcy odnieśli moralne zwycięstwo i stali się inspiracją dla wielu narodów na całym świecie dążących do odzyskania niepodległości.

31 marca, godz. 20.00

Koncert: Celtic Music Trio – energetyczny koncert tradycyjnej muzyki irlandzkiej w wykonaniu Eweliny Grygier, Patrycji Napierały i Jana Kłoczko.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ