Mieszkańcy wolą park niż stadion

Mieszkańcy wolą park niż stadion

0
PODZIEL SIĘ

Mając do wyboru dwa warianty zagospodarowania terenu po dawnym klubie sportowym Sarmata, 67 proc. mieszkańców Woli uznało, że powinien tam powstać park dla mieszkańców, a 31 proc. – że powinien tam powstać drugi na Woli stadion sportowy – tak wynika z badania opinii firmy Kantar TNS.

Jak wynika z badań, mieszkańcy Woli zgłaszają potrzebę utworzenia nowego parku, ale gdyby istniała równocześnie taka możliwość, są także otwarci na budowę drugiego stadionu. 91 proc. ankietowanych zadeklarowało, że spędzałoby wolny czas w nowym parku, gdyby taki został utworzony na terenie Woli. Pomysł powstania parku na terenie dawnego klubu sportowego Sarmata popiera 84 proc. mieszkańców. Jednocześnie, gdyby istniała taka możliwość 64 proc. ankietowanych jest otwarta na budowę drugiego stadionu na Woli.

Ankieterzy zapytali także o tereny zielone na Woli. Zdaniem 62 proc. mieszkańców Woli w ich dzielnicy brakuje parków i terenów zielonych. Przeciwną opinię wyraża 38 proc. ankietowanych.

Według ankietowanych najlepiej by było, by powstał nowy, wielofunkcyjny park z szeroką ofertą rekreacyjną, dużo przestrzeni, alejek i terenu zielonego. Mając możliwość wskazania nie więcej niż dwóch cech nowego parku 49 proc. mieszkańców Woli wybiera szeroką ofertę rekreacyjną, 45 proc. – dużo terenu z trawnikami, z których można swobodnie korzystać, 43 proc. – dużo przestrzeni dla rodzin z dziećmi, a 41 proc. – jak najwięcej oświetlonych alejek i ścieżek.

Ankieta została przeprowadzona wśród 1090 mieszkańców Woli w wieku 15 lat i więcej.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ