Mieszkania na wynajem powstaną przy Grzybowskiej

Mieszkania na wynajem powstaną przy Grzybowskiej

0
PODZIEL SIĘ

Działkę przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Grzybowskiej kupiła firma Golub GetHouse. Na gruncie o powierzchni 5,371 mkw. powstanie 140-metrowy wieżowiec Liberty Tower, w którym znajdą się mieszkania na wynajem oraz hotel.

W budynku o podwyższonym standardzie znajdzie się ok. 450 nowoczesnych mieszkań na wynajem wraz z pełną infrastrukturą udogodnień dla mieszkańców, m.in. całodobową recepcją, centrum fitness, kortem do squasha, salą do przyjęć i relaksu, salą konferencyjną, salą kinową, basenem z jacuzzi, miejscami do grillowania oraz zielonymi tarasami. W podium wieży znajdować się będzie wysokiej klasy hotel.

Będzie to nasza pierwsza tego typu inwestycja w Polsce, jednak posiadamy ogromne doświadczenie w tym sektorze wyniesione z USA – nasza grupa realizuje budynki oferujące mieszkania na wynajem od ponad 55 lat, a tylko w ostatnim roku wybudowała kilka tego rodzaju budynków wieżowych w Chicago oraz w San Francisco – mówi Czarek Jarząbek, założyciel i prezes Golub GetHouse. – Jesteśmy przekonani, iż Liberty Tower idealnie wpisze się w krajobraz dynamicznie zmieniającego się biznesowego centrum Warszawy, a dzięki swojej lokalizacji i funkcjonalności zaoferuje zupełnie nową jakość na rynku – dodaje.

Liberty Tower powstanie na działce, na której znajdują się zabytkowe fragmenty murów

i bramy getta warszawskiego wraz z domem Duschika, pozostałym po działającej w tym miejscu fabryce wyrobów żelaznych “Duschik & Scholze”, powstałej w latach 1875-1876. Wszystkie historyczne elementy zostaną odrestaurowane i wkomponowane w nowy projekt. Obecnie trwa międzynarodowy konkurs, który wyłoni firmę architektoniczną odpowiedzialną za koncepcję inwestycji.

W najbliższym czasie Golub GetHouse ma w planach także kolejne inwestycje w sektorze mieszkań na wynajem i akademików. Projekty te, realizowane ze środków nowego funduszu nieruchomościowego Golub GetHouse Property Fund II FIZ powstawać będą nie tylko w Warszawie, ale także w Krakowie i innych głównych miastach regionalnych w Polsce.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ