Parada rowerowa na Woli

Parada rowerowa na Woli

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

Zabytkowe rowery, ubrania w dawnym (zwłaszcza warszawskim) stylu oraz kolor czerwony będą wyznacznikami Pierwszej Warszawskiej Parady Rowerowej. Wyruszy ona 21 maja (niedziela) o godz. 14.00 z Kolonii Wawelberga przy ul. Górczewskiej 15 na Woli.

Podczas parady odbędzie się konkurs na najciekawszą stylizację, a jego zwycięzcy mogą liczyć na nagrody. Nie zabraknie też pamiątkowych zdjęć. Przebranie i przystrojenie roweru będzie mile widziane, ale nie jest konieczne. Organizatorzy zapewnią możliwość przystrojenia roweru na miejscu.

– Chcemy, aby było kolorowo, radośnie, pomysłowo i niecodziennie – mówi Mateusz Gil ze stowarzyszenia Wola Mieszkańców, organizator wydarzenia. – Zachęcamy do udziału wszystkich: dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów – dodaje.

Jak podkreślają inicjatorzy wydarzenia, zależy im na tym, by pokazać, że na rowerze można jeździć ciekawie ubranym i zwykła sukienka czy zwykłe spodnie w połączeniu z dobranymi dodatkami też są stylizacją. – Parada będzie więc unikatową szansą na nową stylizację, a także wcielenie się w ulubioną postać. Do tej pory w Warszawie nie mieliśmy jednak parady rowerowej, więc postanowiliśmy to zmienić – tłumaczy Aneta Skubida z Woli Mieszkańców.

– Cieszymy się, że to wydarzenie odbędzie się właśnie w ramach III Święta Kolonii Wawelberga i liczymy na jego cykliczność – zaznacza Andrzej Chybowski, organizator święta. – W tym roku motywem przewodnim jest kolor czerwony i rytmy tanga argentyńskiego. Wszystkim przybyłym na paradę gwarantujemy więc kolejne wrażenia przed startem i na mecie – zapowiada.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ