Pierwszy biurowiec Browarów Warszawskich z pozwoleniem na budowę

Pierwszy biurowiec Browarów Warszawskich z pozwoleniem na budowę

0
PODZIEL SIĘ
materiały prasowe

Pierwszego budynek wchodzący w skład inwestycji Browary Warszawskie otrzymał pozwolenie na budowę. Biurowce powstaną w kwartale ulic Grzybowskiej, Wroniej, Chłodnej i Krochmalnej.

Nazwa budynku – „Biura przy Bramie” – nawiązuje do zaprojektowanym tuż obok placu miejskiego Brama Browarów. Wszystkie budynki biurowe, które powstaną na terenie Browarów Warszawskich będą nosiły nazwy inspirowane historią słynnych browarów Haberbusch i Schiele, które powstały w tym miejscu ponad 170 lat temu.

„Biura przy Bramie” to budynek oferujący blisko 13 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 1100 mkw. powierzchni usługowej. Składać się będzie z dwóch części (11 i 7 kondygnacji) z dwupoziomowym garażem podziemnym na 106 miejsc. W projekcie znalazły się także 82 miejsca parkingowe dla rowerów. Prace związane z budową biurowca ruszą w lipcu.

Jednocześnie rozpoczną się prace związane z częściową budową placu miejskiego zwanego Bramą Browarów. Takich ogólnodostępnych placów miejskich będzie więcej – kolejne powstaną m.in. przy historycznym budynku Warzelni, a także pomiędzy budynkami mieszkalnymi w północnej części działki (tzw. plac Śniadaniowy). Do dyspozycji mieszkańców, spacerowiczów, turystów i pracowników firm, które będą miały tu swoje biura, będzie łącznie 15 700 mkw. otwartego terenu, umożliwiającego swobodny spacer przez Browary Warszawskie przez całą dobę. W ramach inwestycji powstaną też nowe ulice, w tym zupełnie nowy odcinek Krochmalnej.

Browary Warszawskie to miejsce spotkania przyszłości z przeszłością miasta. Z jednej strony dynamicznie rozwijające się nowe inwestycje i infrastruktura, z drugiej – ślady historycznej, miejskiej zabudowy z dobrą energią pozostałą po dawnych, rzemieślniczych i przemysłowych sukcesach. Tu, w 1846 roku powstał warszawski browar Haberbusch i Schiele, największy w Królestwie Polskim i jeden z najważniejszych na piwowarskiej mapie Europy, prosperujący aż do czasów II wojny światowej. Jego działalność kontynuowały Browary Królewskie, a produkcja trwała niemal nieprzerwanie do 2004 roku.

Projekt Browary Warszawskie ma być miejscem tętniącym życiem. Elementarnymi składnikami projektu będą: zieleń na parterze, ale także tarasowo wkomponowana w różne poziomy budynków, oraz nowe przestrzenie wspólne – place publiczne, skwery i dziedzińce – miejsca, wokół których toczyć się będzie miejskie życie kwartału – plac Przy Warzelni, plac Brama Browarów, Ogród Centralny, Piwnice Czasu i kameralny plac Śniadaniowy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ