Piknik historyczny w parku Moczydło

Piknik historyczny w parku Moczydło

0
PODZIEL SIĘ

Realistyczne rekonstrukcje historyczne, gry, zabawy, konkursy i staropolska kuchnia czekać będą na gości pikniku historycznego, który odbędzie się 14 maja w parku Moczydło.

Piknik „Królewska Wola. Tutaj wybierano królów” już po raz trzeci przeniesie nas do czasów dawnej Polski, kiedy na Woli odbywały się wolne elekcje. – Goście imprezy będą mogli obserwować z bliska realistyczne rekonstrukcje historyczne, wziąć udział w grach, zabawach i konkursach czy spróbować staropolskiej kuchni – zapowiada Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Wspólnie przeniesiemy się do czasów króla Jana III Sobieskiego, które są motywem przewodnim tegorocznego pikniku – dodaje.

Impreza odbędzie się w godzinach 13.00 – 22.00 i będzie wypełniona atrakcjami dla całych rodzin, a o odpowiedni klimat imprezy zadbają profesjonalne grupy rekonstrukcyjne. Zgromadzeni goście będą mogli podziwiać m. in. pokazy szermierskie i kawaleryjskie oraz obserwować inscenizację Bitwy pod Wiedniem.

Miłośnicy historii z pewnością chętnie odwiedzą wioskę rzemieślników oraz jarmark staropolski, na którym będzie można spróbować tradycyjnych przysmaków czy kupić unikalne pamiątki.

Przez cały dzień na uczestników będą czekały konkursy, gry i zabawy dla całej rodziny. Wystąpi także grupa teatralna, która zaprezentuje spektakl podobny do tych, które wystawiano na dworze króla Jana III Sobieskiego. Imprezę zakończy bardzo efektowny teatr ognia. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny.

W programie:

  • inscenizacja historyczna „Bitwa pod Wiedniem 1683”
  • historyczne obozowiska wojsk polskich i tureckich
  • teatr królewski Jana III Sobieskiego
  • wioska rzemieślników historycznych
  • jarmark staropolski
  • zabawy i konkursy z nagrodami dla całych rodzin
  • pokazy kawalerii historycznej
  • teatr ognia

HARMONOGRAM IMPREZY

13:00 Otwarcie imprezy. Herold przedstawia program i atrakcje, oznajmia publiczności jak zachowywać się w obecności królewskiej.

13:30 Chorągwiarze – pokaz gwardii królewskiej

14:00 Pokaz tańców dawnych

14:30 Pokazy kawaleryjskie

15:00 Pokazy szermierki historycznej

15:30 Sokolnictwo – jak polował Król Sobieski cz. 1

16:00 Królewski przegląd wojsk Rzeczypospolitej

16:30 Pokazy kawaleryjskie

17:00 Turniej łuczniczy

17:30- Zabawy dworskie

18:00 Inscenizacja „Bitwa pod Wiedniem”

19:00 Sokolnictwo – cz 2

19:30 Konkurs historyczny

20:00 Teatr królewski

20:30 Fireshow – teatr ognia

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ