Pracowita Rada Warszawy

Pracowita Rada Warszawy

0
PODZIEL SIĘ

Wola jest obecnie najbardziej atrakcyjnym obszarem z punktu widzenia lokalizacji inwestycji biurowych. Dzięki powstaniu tu „nowego city” zmienia się również przestrzeń publiczna i poprawia się komunikacja w tej dzielnicy.

Minęły trzy lata tej kadencji Rady m.st. Warszawy. To czas na krótkie podsumowanie naszych działań. Oprócz tak oczywistych decyzji jak przyznanie pieniędzy na rozbudowę metra czy inne – mniejsze lub większe – inwestycje w naszym mieście podjęliśmy też wiele ważnych uchwał, o których warto przypomnieć.

Przegłosowaliśmy zmiany w regulaminie przewozów komunikacją miejską. Dzięki temu uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mogą podróżować komunikacją miejską bezpłatnie, a mieszkańcy metropolii płacą mniej za bilety długookresowe ważne w obydwu strefach. Od zeszłego roku uprawnienia do bezpłatnych przejazdów lub zakupu tańszych biletów zyskali m.in. zasłużeni dawcy przeszczepów, dzieci własne osób prowadzących rodzinne domy dziecka, opozycjoniści i osoby represjonowane.

W październiku podjęliśmy uchwałę o podwyżkach dla ponad 12,5 tys. pracowników obsługi i administracji miejskich szkół oraz przedszkoli. Pracownicy obsługi i administracji zatrudnieni w samorządowych szkołach oraz przedszkolach otrzymają średnio 300 zł podwyżki miesięcznie.

Pod koniec maja podjęliśmy uchwałę o bezpłatnej opiece w miejskich przedszkolach. Od września w stolicy 48 tys. przedszkolaków może korzystać z zajęć za darmo. Wprowadziliśmy także Warszawski Bon Żłobkowy – to 400 zł miesięcznie wsparcia dla rodzin z małymi dziećmi, a także zachęta do poszukiwania i podjęcia pracy oraz płacenia tutaj podatków. Postanowiliśmy, że miasto dofinansuje wymianę pieców oraz przyłączenia do miejskiej sieci cieplnej. Warszawiacy na ten cel będą mogli otrzymać dopłaty od 7 tys. do nawet 20 tys. zł. Przyjęliśmy także wiele stanowisk, m.in. w sprawie utworzenia domu wsparcia dla powstańców warszawskich.

Przed nami kolejny rok pracy w Radzie Warszawy. Zrobimy wszystko, aby mieszkańcom naszego miasta żyło się coraz lepiej, wygodniej i taniej.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ