Przydatne informacje dla przedsiębiorców

Przydatne informacje dla przedsiębiorców

0
PODZIEL SIĘ

Tydzień Przedsiębiorcy” pod hasłem „ZUS dla biznesu” organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 23 do 27 listopada. Akcja skierowana jest zarówno do osób rozpoczynających, jak i prowadzących już działalność gospodarcza.

– „Tydzień Przedsiębiorcy” to wydarzenie cykliczne i doskonała okazja do skorzystania z porad ekspertów, udzialu w seminariach, jak również zapoznania się z usługami elektronicznymi oferowanymi przez ZUS – informuje Małgorzata Zdrodowska, dyrektor I Oddziału ZUS w Warszawie.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali m.in. eksperci Okręgowego Inspektoratu Pracy, Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Urzędu Skarbowego w Warszawie. W ramach seminariów i konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat praw i obowiązków związanych z prowadzeniem firmy, rozliczania składek czy też ulg w spłacie zaległości. Będzie także możliwość rejestracji profilu na Platformie Usług Elektronicznych, który po 1 stycznia 2016 r. umożliwi każdemu przedsiębiorcy dostęp do elektronicznych zwolnień lekarskich e-ZLA wystawianych jego pracownikom.

„Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam do odwiedzenia w tych dniach placówek I Oddzialu ZUS w Warszawie” mówi Malgorzata Zdrodowska.

Mieszkańcy naszej dzielnicy mogą przyjść do Inspektoratu ZUS-Wola (ul. Wroclawska 20) w godz. 9-14 i skorzystać z porad ekspertów: 25 listopada (środa) dyżurował będzie Urząd Dzielnicy Wola, a 26 i 27 listopada (czwartek i piątek) – Urząd Skarbowy Warszawa-Wola. W środę o godz. 14 w Wojewódzkim Urzędzie Pracy (ul. Ciołka 10a, sala 310) odbędzie się wykład pt. „Rozpoczynasz prowadzenie działalności – poznaj swoje prawa
i obowiązki”.

Warto wybrać się również na inne wykłady: „Jakość danych a rozliczenie konta” (I Oddzial ZUS w Warszawie, ul. Senatorska 6/8, sala konferencyjna nr 117, wtorek, godz. 12), „Ulgi w spłacie należności z tytulu składek – formy pomocy dla przedsiębiorców”  (Inspektorat Warszawa-Żoliborz, ul. Kasprowicza 151, sala konferencyjna nr 227, środa, godz. 12), „Rejestracja, zawieszenie działalności gospodarczej, podatek dochodowy od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, kasa fiskalna dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą” (I Oddzial ZUS w Warszawie, ul. Senatorska 6/8, sala konferencyjna nr 117, poniedziałek, godz. 11) czy „Tnij koszty Pracodawco. Twórz etaty w Warszawie” (I Oddzial ZUS w Warszawie, ul. Senatorska 6/8, sala konferencyjna nr 117, środa  godz. 11).

Szczegółowy zakres tematyczny i harmonogram seminariów dostępny jest na stronie www.zus.pl. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli Wojewoda Mazowiecki i Marszałek Województwa Mazowieckiego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ