Pumptrack i droga dla rolkarzy w parkach

Pumptrack i droga dla rolkarzy w parkach

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Sportowa infrastruktura Woli wzbogaci się w tym roku o dwa nowe obiekty. W parku Księcia Janusza powstanie pumptrack, natomiast w parku Szymańskiego zbudowana zostanie kolejna droga dla rolkarzy.

Urząd dzielnicy ogłosił przetargi na budowę drogi dla rolkarzy w parku Szymańskiego oraz drogi rowerowej w parku Księcia Janusza. Obydwa projekty są realizowane w ramach budżetu partycypacyjnego.

Nowa droga połączy wrotowisko znajdujące się po wschodniej stronie parku, z dużą pętlą dla rolkarzy, która jest położona w centralnej części parku.Ma mieć szerokość co najmniej 2-2,5 m i długość ok. 500 metrów.

– Realizacja tej inwestycji podniesie atrakcyjność naszego parku, a miłośnicy rolek i wrotek będą mogli korzystać z wygodnej i szerokiej trasy. Z wrotowiska i toru od wczesnej wiosny do późnej jesieni korzysta bardzo wiele osób – rolkarze i wrotkarze przyjeżdżają tu całymi rodzinami, gdyż tego typu miejsc nie ma w Warszawie wielu – mówi burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski.

Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany w ciągu 40 dni od podpisania umowy przedstawić projekt i uzyskać pozwolenie na budowę. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec września.

Z kolei w parku Księcia Janusza zbudowana zostanie pumptrack, który uzupełni istniejąca już w tym miejscu infrastrukturę rowerową. – Powstanie nowa, ok. 200-metrowy obiekt, która będzie odpowiednio wyprofilowana i pozwali na jazdę bez pedałowania – mówi Krzysztof Strzałkowski. – Dzięki odpowiedniemu profilowaniu będzie można jeździć na zróżnicowanych prędkościach zarówno małymi rowerkami dziecięcymi, jak i dużymi rowerami górskimi – dodaje.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ