Rasistowski atak w autobusie linii 109

Rasistowski atak w autobusie linii 109

0
PODZIEL SIĘ

Siedmiu mężczyzn podejrzanych o pobicie obywatela Mali zatrzymali policjanci z Woli. W autobusie grupa osób zaatakowała pokrzywdzonego, bijąc go po całym ciele i wyzywając z powodu jego przynależności narodowościowej.

Policjanci z wolskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie o tym, że w autobusie linii 109 doszło do pobicia obywatela Mali. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony próbował wejść do autobusu, jednak jadąca nim grupa osób zareagowała agresywnie, wyzywając go w obecności innych pasażerów. Sprawcy wypchnęli pokrzywdzonego z autobusu, a następnie bili go i kopali po całym ciele. Karetka pogotowia zabrała pokrzywdzonego do szpitala, a sprawcy uciekli.

Technik kryminalistyki przeprowadził oględziny, śledczy zabezpieczyli nagrania z monitoringu, policjanci ustalili i przesłuchali świadków zdarzenia oraz sporządzili portret pamięciowy jednego z nich. Pierwszy z podejrzanych mężczyzn 20-letni Cezary K. wpadł już po kilku dniach od zdarzenia. Niedługo po nim kolejne osoby zostały wytypowane i zatrzymane – 17-letni Patryk G., 21-letni Paweł Ł., 32-letni Sebastian K., 24-letni Mariusz O., 19-letni Marcin G. i 23-letni Michał M.

Mężczyźni usłyszeli zarzut dotyczący pobicia na tle narodowościowym o charakterze chuligańskim. Decyzją sądu sześciu z nich zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy. Dzisiaj sąd podejmie decyzję w sprawie siódmego z podejrzanych.

Przestępstwo na tle dyskryminacji zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ