Remont ul. Gniewkowskiej

Remont ul. Gniewkowskiej

0
PODZIEL SIĘ
fot. Zarząd Dróg Miejskich

Po zakończeniu robót na Jana Kazimierza drogowcy przenieśli się na pobliską ulicę Gniewkowską. W najbliższych tygodniach nową nawierzchnię otrzyma najdłuższy i najbardziej zniszczony odcinek tej drogi – od ul. Mszczonowskiej do torów kolejowych na granicy Woli.

W ramach prac ulica na blisko 2-kilometrowym odcinku otrzyma nową nawierzchnię jezdni, a tam, gdzie to niezbędne także nową podbudowę. Oczyszczone zostaną też pobocza. Zarząd Dróg Miejskich zdejmuje starą, zniszczoną nawierzchnię z trylinki. Zamiast niej ułoży nowy asfalt.

Obecne prace to kontynuacja robót z ubiegłego roku. Wówczas wyremontowano dwa odcinki – ciąg ulic Potrzebnej i Gniewkowskiej pomiędzy dwoma przejazdami kolejowymi oraz odcinek od ul. Mszczonowskiej do ul. Ordona.

Zarówno interwencyjne roboty na Jana Kazimierza, jak i remont ul. Gniewkowskiej to cześć prac mających kompleksowo poprawić jakość dróg na Odolanach. Sieć drogowa tej części Woli powstała w czasach, gdy nie było tu żadnej zabudowy mieszkaniowej i ulice służyły wyłącznie obsłudze zakładów przemysłowych. Teraz, gdy w pobliżu powstają kolejne osiedla, a drogi są zniszczone przez pojazdy ciężarowe, konieczne są działania remontowe, aby zapewnić przejezdność i odpowiedni standard dróg, zmniejszający uciążliwości dla mieszkańców.

Plany prac obejmują też remont nawierzchni ul. Ordona oraz generalny remont ul. Jana Kazimierza.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ