Rośnie budżet dzielnicy

Rośnie budżet dzielnicy

0
PODZIEL SIĘ

W tym roku roku urząd dzielnicy będzie miał do wydania ponad 640 mln zł. O ponad 13 mln zł wzrośnie budżet na inwestycje. Blisko 300 mln zł przeznaczonych zostanie na edukację.

O blisko 200 mln zł wzrósł budżet dzielnicy od początku obecnej kadencji samorządu. – W tym roku będziemy mieli do dyspozycji znowu rekordowy budżet, który będzie wynosił 640,8 mln zł – komentuje burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski. – Warto podkreślić, że gdy zaczynaliśmy naszą kadencję w 2014 r., do dyspozycji mieliśmy budżet na poziomie 447 mln zł. Łatwo policzyć, że w ciągu czterech lat budżet dzielnicy zwiększył się prawie o 200 mln zł – wylicza.

W nowym budżecie wzrosną nakłady na inwestycje. Na ten cel planowane jest 71,6 mln zł, co daje przyrost o 23 proc. w stosunku do roku 2017. Największym przyszłorocznym zadaniem inwestycyjnym będzie modernizacja pływalni Delfin, która pochłonie z budżetu 9,2 mln zł.

Drugą wielką inwestycją jest budowa nowej siedziby Wolskiego Centrum Kultury w parku Szymańskiego. Na ten cel dzielnica zabezpieczyła kwotę 8,4 mln zł. W planach jest także przebudowa ulic Spokojnej, Traktorzystki i Sowińskiego, na odcinku od ul. Olbrachta do muru cmentarza. W 2018 r. dzielnica chce również zmodernizować parki Sowińskiego i Szymańskiego, odnowić i zagospodarować podwórka znajdujące się między ulicami Ogrodową, Białą, Elektoralną i al. Jana Pawła II, a także między ulicami Czorsztyńską, Deotymy i al. Prymasa Tysiąclecia.

Najwięcej pieniędzy w budżecie pochłonie oświata. – Na ten cel mamy przeznaczone 295,6 mln zł – mówi Kamil Giemza, przewodniczący Komisji Budżetu i Inwestycji Rady Dzielnicy Wola. – Naszym priorytetem w przyszłym roku, tak jak w bieżącej kadencji samorządu, są inwestycje w edukację i oświatę – dodaje. Najważniejszymi z nich są m.in. budowa szkoły podstawowej na Odolanach, rozbudowa Przedszkola nr 74 przy ul. Wolskiej 79, a także modernizacja budynku Zespołu Szkół nr 36 przAy ul. Kasprzaka 19/21. Dzielnica planuje też termomodernizację budynków w Przedszkolach o nr. 136, 74, 269, 37 i 263. Niezbędną inwestycją jest również budowa nowoczesnego żłobka przy ul. Ciołka 26A. Na ten cel dzielnica przeznaczy ponad
6,2 mln zł.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ