Rusza rozbiórka wiaduktów kolejowych

Rusza rozbiórka wiaduktów kolejowych

0
PODZIEL SIĘ

W najbliższy weekend zacznie się rozbiórka wiaduktów kolejowych nad miejskimi ulicami: Kasprzaka, Wolską, Górczewską i Obozową. W ich miejscu wybudowane zostaną zupełnie nowe obiekty.

W pierwszej kolejności rozebrane będą wiadukty nad ul. Kasprzaka i Wolską. Kolejarze zaplanowali to na cztery kolejne weekendy – obydwa wiadukty kolejowe składają się z dwóch osobnych konstrukcji, które będą rozbierane oddzielnie. W tym czasie ze względów bezpieczeństwa ulice pod nimi będą musiały zostać wyłączone z ruchu.

Na początek do rozbiórki pójdzie wiadukt nad ul. Kasprzaka. W weekend 26 – 29 maja (od godz. 22 w piątek do poniedziałku do godz. 5) wyłączone z ruchu będą obydwie jezdnie tej ulicy.

Jadący od strony ronda Daszyńskiego będą musieli rozjechać się w ul. Bema. Podobnie jadący z Bemowa będą mogli tylko skręcić w al. Prymasa Tysiąclecia. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: al. Prymasa Tysiąclecia – Wolska – al. „Solidarności” – Okopowa – Towarowa. Lokalnie zamknięty odcinek można ominąć jadąc także z ul. Wolskiej w ul. Bema lub Płocką. Zamknięty będzie także chodnik po obydwu stronach jezdni ul. Kasprzaka.

Prace rozbiórkowe na ul. Kasprzaka zostaną dokończone w kolejny weekend: 2-5 czerwca. Wówczas ulica również zostanie zamknięta dla ruchu. Autobusy linii 105, 109, 136, 155, 171, 178 oraz 190 zostaną skierowane na trasy objazdowe. W tygodniu pomiędzy tymi weekendami oraz w kolejnych tygodniach do końca czerwca obydwie jezdnie ul. Kasprzaka będą zwężone o skrajne pasy. Jezdnia w kierunku Bemowa będzie miała trzy pasy ruchu, a jezdnia w stronę centrum – dwa.

W dwa kolejne weekendy: 9-12 czerwca i 16-19 czerwca rozbierany będzie wiadukt nad ul. Wolską. W tym czasie ulica będzie wyłączona z ruchu. Pod koniec czerwca rozpoczną się prace związane z budową nowych wiaduktów nad ulicami Kasprzaka i Wolską. Potrwają one do końca listopada. W tym czasie obydwie ulice będą zwężone do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. W tym samym czasie, tj. pod koniec czerwca, rozpoczną się prace przy wiadukcie nad ul. Obozową. Będą się one wiązały z czasowym wyłączeniem tej ulicy z ruchu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ