Skwer Wandy Lurie będzie monitorowany

Skwer Wandy Lurie będzie monitorowany

0
PODZIEL SIĘ

Wolski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami podjął działania mające na celu zainstalowanie monitoringu na terenie skweru w bieżącym roku – poinformował burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski w odpowiedzi na interpelację radnej Magdaleny Husznio.

Radna napisała do burmistrza interpelację, w której informuje o przypadkach zakłócania ciszy nocnej oraz zaśmiecania niedawno zrewitalizowanego skweru Wandy Lurie przy ulicy Działdowskiej. „Ponownie zwracam się z prośbą o zamontowanie monitoringu w celu poprawy sytuacji i zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców” – napisała radna Husznio. Poprosiła też o dostawienie dodatkowego kosza na śmieci przy placu zabaw dla dzieci oraz częstsze opróżnianie koszy na skwerze.

Prośba radnej zostanie spełniona przez wolski ZGN. Kamery monitoringu mają się znaleźć na skwerze jeszcze w tym roku. „Ponadto informuję, że Zakład zwiększy częstotliwość opróżniania koszy na skwerze. Informuję również, że w październiku br. wystosowane zostały pisma do Policji i Straży Miejskiej z prośbą o wzmożony nadzór funkcjonariuszy nad przestrzeganiem zasad porządku publicznego na powyższym terenie” – napisał w odpowiedzi burmistrz Strzałkowski.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ