Urząd dzielnicy otwiera się na psy i koty

Urząd dzielnicy otwiera się na psy i koty

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

Urząd Dzielnicy Wola planuje otworzyć swoje drzwi dla czworonogów. Będzie można z nimi przyjść na al. Solidarności 90 i załatwić sprawę, bez konieczności zostawiania pupila na zewnątrz. 

Zarówno w środku budynku jak i na zewnątrz rozstawione zostaną miski ze świeżą wodą, która szczególnie w upały jest bardzo potrzebna. To efekt działania radnej Urszuli Kęcik-Staniszewskiej, która złożyła w tej sprawie interpelację. 

– Sama od dawna mam psa z którym spędzam bardzo dużo czasu i chodzę nawet do pracy – mówi radna. – Często spotykam się też z opiniami mieszkańców, w szczególności osób starszych, że chętnie przyszliby załatwić sprawę w urzędzie przy okazji spaceru z psem. Teraz niestety jest to niemożliwe, bo na drzwiach wejściowych widnieje zakaz wprowadzania czworonogów, dlatego zwróciłam się do Zarządu Dzielnicy Wola z interpelacją w tej sprawie – dodaje.

Pomysł już spotkał się z przychylnością. – Uważam, że to bardzo ciekawa inicjatywa, dlatego bezzwłocznie przystąpiliśmy do stworzenia regulaminu – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola. – Znajdą się w nim stosowne regulacje dotyczące trzymania psa na smyczy i w kagańcu, ponieważ musimy zwrócić również uwagę na komfort innych interesantów – dodaje. Równolegle ze zniesieniem zakazu wprowadzania zwierząt zakupione zostaną tez miski na wodę, które staną w różnych miejscach budynku. 

Jak dowiedział się „Przegląd Wolski”, ci, którzy chcą, będą mogli przyjść do urzędu również z kotem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ