Urzędnicy coraz więcej podróżują

Urzędnicy coraz więcej podróżują

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

Coraz więcej kosztują podatników podróże służbowe urzędników z Woli. W zeszłym roku zapłaciliśmy za nie 11 101, 42 zł, podczas gdy rok wcześniej była to kwota 7271,96 zł, a dwa lata wcześniej – 7438,65 zł.

Urzędnicy wyjeżdżają na szkolenia, kongresy, wizyty studyjne, konferencje itp. Sprawdzają, czy dotacje są prawidłowo wykorzystywane, kontrolują też formy zorganizowanego wypoczynku.

– Delegacje służbowe wiążą się przede wszystkim z kontrolami zadań dotacyjnych i szkoleniami merytorycznymi pracowników – tłumaczy rzecznik Urzędu Dzielnicy Wola Mariusz Gruza. – Pracownicy poprzez różnego rodzaju szkolenia podnoszą swoje kwalifikacje oraz zapoznają się z konsekwencjami nowelizacji przepisów prawa – dodaje.

Sprawdziliśmy, dokąd jeżdżą służbowo nasi urzędnicy. W zeszłym roku pojechali m.in. na Targi Budowlane Budma w Poznaniu, na spotkanie wyjazdowe dla koordynatorów kultury w Nieborowie czy na Kongres Sejmików Rzeczypospolitej Polskiej w Łodzi.

Wyjazd urzędników na VII Międzynarodową Konferencję Zieleń Miejska Katowice 2017 kosztował 462 zł, a na Forum Praktyków Partycypacji w Lublinie – 422,52 zł. Najdroższa była kontrola dotacji „Gniazdo na wakacjach” w nadmorskim Darłówku – urzędnicy rozpisali tu delegacje na 902,02 zł.

Z zestawienia przygotowanego przez Urząd Dzielnicy Wola wynika, że urzędnicy chętnie wyjeżdżają również na szkolenia. W Zakopanem odwiedzili szkolenie „Zadania OPS, GKRPA oraz Zespołu Interdyscyplinarnego w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie” (koszt delegacji: 832,36 zł), a w Bukowinie Tatrzańskiej dowiadywali się, jakie będą podatki i opłaty lokalne w 2018 r. Z kolei konferencję dyrektorów placówek oświatowych na Woli zorganizowano w malowniczym Marozie w województwie warmińsko-mazurskim.

Nie inaczej było w zeszłych latach. W 2016 r. konferencja „Priorytety edukacyjne Dzielnicy Wola m.st. Warszawy z uwzględnieniem zmian w organizacji wychowania przedszkolnego, priorytety edukacyjne dzielnicy Wola z uwzględnieniem zmian w ustroju szkolnym” odbyła się w Kazimierzu Dolnym, a nowe spojrzenie na problemy alkoholowe urzędnicy zdobywali w Międzyzdrojach, na szkoleniu pt. „Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych — nowe spojrzenie na pracę komisji w 2016 roku”. Urzędnicy wzięli też udział w kursie II stopnia „Pielęgnacja i ochrona drzew ozodobnych” w Łodzi.

W 2015 r. urzędnicy pojechali do Krynicy–Zdrój, by dowiedzieć się, jak wygląda bilans zamknięcia za 2015 r. w jednostkach sektorów finansów publicznych, przygotowanie urządzeń księgowych do prawidłowego zamknięcia ksiąg rachunkowych oraz sporządzania sprawozdania rocznego, w Nałęczowie poznali najnowsze zmiany w podatkach i opłatach lokalnych, w Zakopanem uczestniczyli w warsztatach ze sztuki motywowania, a Międzyzdrojach wybrali się na szkolenie „Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych — praktyczne i finansowe aspekty działania”. Z kolei do Poznania pojechali na szkolenie pt. „Ochrona prawna drzew i krzewów w świetle najnowszych rozwiązań”.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ