Więcej miejsc w przedszkolach

Więcej miejsc w przedszkolach

0
PODZIEL SIĘ

9 czerwca 2015 r. odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji i Infrastruktury Oświatowej, na którym omówiona została rekrutacja do wolskich placówek oświatowych na rok szkolny 2015/2016.

Dzięki temu, że Zarząd Dzielnicy Wola otworzył w tym roku pięć nowych oddziałów przedszkolnych, o 125 dzieci więcej będzie mogło pójść do przedszkola.

W tym roku nowe sale przedszkolne powstały między innymi w Oddziale Zamiejscowym Przedszkola nr 237 im. Warszawskiej Syrenki mieszczącym się przy ul. Leonarda. Miałam przyjemność odwiedzić to miejsce i jestem pełna podziwu do zapału i pracy, jaką włożyła dyrekcja przedszkola w przygotowanie nowych sal przedszkolnych, by czekały na małych przedszkolaków wyremontowane i pięknie wykończone, bardzo nowoczesne i o wysokim standardzie.

Zarząd Dzielnicy Wola kończy przygotowania do budowy nowego przedszkola. Z informacji, jakie przedstawiono na Komisji Edukacji i Infrastruktury Oświatowej, wynika, że nowe przedszkole na Woli zostanie otwarte w styczniu 2017 r.

Trwają również prace nad budową nowego żłobka na Woli, przy ul. Ciołka. Liczymy, że w styczniu 2018 r. zostanie otwarty. Zarząd Dzielnicy Wola szuka nowych możliwości na otwarcie kolejnych oddziałów przedszkolnych, ale sytuacja dzieci w wieku przedszkolnym jest dobra.

Wszystkie cztero- i pięciolatki znalazły miejsca w wolskich przedszkolach. Aby wszystkie trzylatki mogły pójść do publicznej placówki oświatowej, zabrakło około 50 miejsc.

Wynik rekrutacji do przedszkoli w tym roku jest o wiele bardziej pozytywny niż w latach ubiegłych, ale dążymy do doskonałości.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ