Zamiast szkoły będzie przychodnia

Zamiast szkoły będzie przychodnia

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

Zarząd Dzielnicy Wola nie zrezygnował z budowy nowej placówki oświatowo-wychowawczej, wskazując jej nową lokalizację na działce przy ulicy Karlińskiego – napisał burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski w odpowiedzi na interpelację radnej Joanny Tracz-Łaptaszyńskiej.

Radna Tracz-Łaptaszyńska złożyła interpelację w sprawie działki przy ul. Ordona.

„Z niepokojem przeczytałam odpowiedź na interpelację nr 1385 udzieloną Panu Radnemu m.st. Warszawy przez Pana Zastępcę Prezydenta Pawła Rabieja, iż działka przy ulicy Ordona dotychczas przeznaczona na cele oświatowe miałaby być w całości przeznaczona na budowę specjalistycznej przychodni” – napisała radna i poprosiła o konsultacje społeczne w tej sprawie.

Burmistrz Strzałkowski potwierdził te plany. „Wcześniejsze przeznaczenie przedmiotowej działki na cele oświatowe, wywołało znaczne protesty społeczne. Mieszkańcy obawiali się niedogodności w postaci nadmiernego hałasu, zwiększonego zanieczyszczenia powietrza wynikającego z położenia w pobliżu arterii drogowych oraz paraliżu komunikacyjnego. (Skrzyżowanie ulic Jana Kazimierza i Ordona jest jedynym wyjazdem z osiedla Odolany)” – napisał burmistrz w odpowiedzi. 

Dodał, że mieszkańcy zgłaszali potrzebę zapewnienia większej dostępności do świadczeń zdrowotnych oraz podniesienia ich jakości. „W związku z powyższym, na działce będącej przedmiotem Pani zainteresowania, powstała koncepcja budowy nowej placówki służby zdrowia” – napisał burmistrz.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ