Zmieni się organizacja ruchu na Górczewskiej i na Batalionu AK „Zośka”

Zmieni się organizacja ruchu na Górczewskiej i na Batalionu AK „Zośka”

0
PODZIEL SIĘ

Wykonawca zachodniego odcinka drugiej linii metra wprowadzi w środę wieczorem zmiany w ruchu drogowym na na ul. Górczewskiej. Będą dotyczyły głównie ruchu komunikacji miejskiej, dla kierowców indywidualnych korekty będą niewielkie.

W środę, 22 marca ok. godz. 22.00 zmieni się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej pomiędzy ul. Księcia Janusza a Deotymy. Plac budowy metra obejmie północną jezdnię, a ruch autobusów, taksówek, MTON oraz pojazdów z identyfikatorami MW będzie odbywał się jezdnią południową. Po północnej stronie jezdni utrzymane będzie przejście dla pieszych. Natomiast po stronie południowej wyznaczony zostanie ciąg pieszo-rowerowy. Utrzymane będą przejścia dla pieszych pomiędzy dwiema stronami ul. Górczewskiej – przy ul. Deotymy, za Księcia Janusza, przy Góralskiej i przed wjazdem do centrum handlowego.

Ulica Górczewska od skrzyżowania ulic Elekcyjnej i Deotymy do wjazdu do centrum handlowego nadal pozostanie zamknięta – mogą się nią poruszać tylko autobusy, taxi i MTON oraz posiadający identyfikatory wg wzoru MW właściciele, najemcy i prowadzący działalność gospodarczą w budynkach wzdłuż ul. Górczewskiej.

Jadący od strony al. Prymasa Tysiąclecia muszą się rozjechać w ul. Deotymy lub Elekcyjną. Autobusy, taxi i MTON jadące od strony ul. Powstańców Śląskich przejeżdżają na swój odcinek ul. Górczewskiej przejazdem przez pas dzielący w pobliżu ul. Konarskiego, czyli za wiaduktem kolejowym (patrząc od strony budowy); natomiast ci, którzy chcą dojechać do centrum handlowego oraz ulic: Białowiejskiej, Szańców, Przanowskiego, Mrocznej i Góralskiej jadą prosto (wjechać w te ulice mogą wyłącznie mieszkańcy). Na wyłączonych z ruchu powierzchniach zostały wytyczone parkingi.

Ulicą Elekcyjną w kierunku południowym, czyli do ul. Wolskiej mogą poruszać się wszyscy bez ograniczeń, na skrzyżowaniu z ul. Wolską muszą się rozjechać w prawo lub w lewo, bo na wprost (do ul. Kasprzaka) jest tylko przejazd dla autobusów, taxi i MTON. W ul. Elekcyjną od strony Wolskiej (w kierunku północnym) wjazd w ciągu dnia możliwy jest tylko autobusów, taxi i MTON (w godz. 22.00 – 5.00 wjazd będzie możliwy dla wszystkich).

Natomiast za ul. Pustola to ograniczenie znika, co umożliwia dojazd i wyjazd z posesji, które są na dalszym odcinku ul. Elekcyjnej. Dodatkowo od 22 marca zmieniony zostanie kierunek ruchu na ul. Batalionu AK „Zośka” – ruch na tej ulicy będzie odbywał się w stronę ul. Elekcyjnej (w godz. 22.00 – 5.00 możliwy będzie wyjazd na ul. Elekcyjną).

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ