Strona główna AKTUALNOŚCI 376. urodziny warszawskiej Pragi

376. urodziny warszawskiej Pragi

376. Urodziny Pragi
376. Urodziny Pragi

Warsztaty, spacery, quiz wiedzy o Pradze, uroczyste odczytanie Aktu Urodzin, praski Slow Dating, „Boomers party” i wiele innych atrakcji – wszystkie te wydarzenia zaplanowano z okazji 376. urodzin Pragi.

To coroczna impreza, zainicjowana przez praskich społeczników. Święto nawiązuje do daty 10 lutego 1648 roku, kiedy warszawska Praga uzyskała prawa miejskie.

Program Urodzin Pragi współtworzy szeroka grupa organizatorów i partnerów: praskie organizacje pozarządowe, instytucje, mieszkanki i mieszkańcy dzielnicy. W tym roku świętowanie potrwa od 9 do 18 lutego. To czas karnawału, dlatego motywem przewodnim urodzin dzielnicy są ostatki. W programie znalazło się wiele wydarzeń związanych z historią tej części Warszawy.

Zaplanowano spacery, oprowadzania, prezentacje, warsztaty, koncert z praskimi szlagierami, quiz wiedzy, uroczyste odczytanie aktu lokacji z lalkowymi aktorami z Teatru Baj, otwarte warsztaty, sąsiedzki konkurs życzliwości „Praskie Prażyny” i tort.

Praga - Akt Lokacyjny
Praga – Akt Lokacyjny

Program dla dorosłych

Dorośli będą bawić się na balu karnawałowym „Boomer’s Party” w rytmie przebojów z lat 80. i 90, a dla zapracowanych, szukających odpoczynku zaplanowano warsztaty wytchnieniowe z wycinanką i zabawy z gwarą praską. Z kolei dla tych, którzy chcą poznać miłość swojego życia albo nowych przyjaciół z Pragi przygotowano Praski SlowDating.

Szczegółowy program i informacje o poszczególnych atrakcjach można znaleźć na stronie urodzinypragi.pl, a także na FB Urodziny Pragi.