Strona główna WYDARZENIA 95-lecie Warszawskiego ZOO

95-lecie Warszawskiego ZOO

Antonina i Jan Żabińscy Fot. PAP Stanisław Dąbrowiecki
Antonina i Jan Żabińscy Fot. PAP Stanisław Dąbrowiecki

11 marca minie 95 lat od otwarcia Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. W jubileuszowym roku stołeczna placówka na Pradze-Północ zyskała też swoich patronów. Od stycznia 2023 r. są nimi Antonina i Jan Żabińscy, dawni opiekunowie ZOO.

Z okazji jubileuszu Warszawskie ZOO zaplanowało wiele atrakcji dla odwiedzających. Tylko 11 marca na teren ogrodu zoologicznego będzie można wejść w cenie biletu ulgowego. Dla osób, które oddadzą krew w krwiobusie ustawionym na parkingu przy wejściu od Mostu Gdańskiego, wstęp będzie kosztował 1 zł.

W sobotę odwiedzający będą mogli wziąć udział w grze terenowej – start o godz. 9:00 w Punkcie Obsług Klienta przy bramie od ul. Ratuszowej. Atrakcje czekać będą również w wybranych pawilonach. Od godz. 11:00 do 13:00 w Ptaszarni będą odbywać się zajęcia z wolontariuszami: test wiedzy o ZOO, kolorowanki z podopiecznymi placówki oraz tworzenie własnych przypinek jubileuszowych. W Słoniarni będzie można posłuchać historycznych opowieści o Warszawskim ZOO (godz. 12:0014:00) i wziąć udział w konkursach z nagrodami (godz. 13:00 – 14:00), a punktualnie o godzinie 14:00 spróbować tortu urodzinowego.

Warszawskie ZOO zaprasza też na zwiedzanie Willi Żabińskich. Wnętrza budynku będzie można obejrzeć w godzinach 14:00-14:30 i 14:30-15:00. W każdej z dwóch grup przewidziano miejsca dla pierwszych 20 osób, które zgłoszą się do przewodnika Willi.

Informacje o jubileuszowych atrakcjach można znaleźć również na Facebooku Warszawskiego ZOO.

Urząd m.st. Warszawy