Strona główna KOMUNIKACJA Azyle na Obozowej już gotowe

Azyle na Obozowej już gotowe

0
fot. Zarząd Dróg Miejskich

Na ul. Obozowej Zarząd Dróg Miejskich wybudował azyle dla pieszych na pięciu najbardziej niebezpiecznych przejściach. Pozostał montaż słupków przy wyspach i progów zwalniających przed przystankami. Rozwiązanie jest doraźnym do czasu przebudowy ulicy.

Drogowcy postanowili wybudować azyle dla pieszych przy wszystkich pięciu przejściach bez sygnalizacji świetlnej pomiędzy ul. Księcia Janusza a al. Prymasa Tysiąclecia: przy przystanku Dalibora (dwa przejścia) i Magistracka (dwa przejścia) oraz przy ul. Majakowskiego.

Każde z przejść zyskało dwie wysepki oddzielające jezdnię od torowiska. Ich budowa już się zakończyła. Dzięki temu piesi mogą pokonywać przejścia na raty, zaś one same stały się krótsze – jezdnia w ich rejonie liczy 3,5 metra szerokości. Tam, gdzie zebry, pozostało jedynie wstawienie słupków na skrajach wysepek, by informowały o nich kierowców – część słupków już umocowano.

Kończy się malowanie oznakowania poziomego przy powstałych azylach. Do wyznaczenia została tylko martwa strefa w kilku miejscach na jezdni. Całość prac dopełni montaż progów zwalniających przed przystankami. Spowalniacze powinny zostać zainstalowane najpóźniej na początku przyszłego tygodnia.

Przy okazji ZDM poprawi też bezpieczeństwo na przejściu przez ul. Ciołka u zbiegu z Obozową. Powstaje tam wyspa dzieląca ruch w obu kierunkach. Jest wyznaczana w miejscu obowiązującego dotąd lewoskrętu. Prace z tym związane ruszyły w czwartek i potrwają kilka dni. Po zmianie skręt w lewo nadal będzie możliwy – będzie odbywał się z pasa przeznaczonego dotychczas tylko do skrętu w prawo.