W ramach projektu „Na Wolę po Zdrowie” realizowane będą bezpłatne badania mammograficzne oraz badania słuchu. Celem projektu jest promowanie profilaktyki chorób cywilizacyjnych oraz szeroko rozumianego zdrowego stylu życia.
Na bezpłatne badania mammograficzne mogą przyjśc panie w wieku 50-69 lat (roczniki 1949-1968). – Specjalny mammobus stanie na placu przylegającym do Biblioteki przy Al. „Solidarności” 90, obok Urzędu Dzielnicy Wola, a badania odbędą się w trzech terminach – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.
Badania odbędą się 4 kwietnia, 8 maja i 26 czerwca w godz. 9–17. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 58 767 34 55 lub 58 767 34 77. Badania odbędą się w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy finansowanego przez Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.
Rak piersi jest najczęstszym w Polsce kobiecym nowotworem złośliwym (blisko 22% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe). Stanowi główną przyczynę zgonów kobiet z powodu chorób nowotworowych (13% wszystkich zgonów pacjentek onkologicznych). Dlatego tak ważne jest wczesne wykrywanie i badania profilaktyczne.
4 kwietnia w godz. 9–17 w tym samym miejscu odbywać się będą bezpłatne badania słuchu. Do ich przeprowadzenia nie jest wymagane skierowanie. Badania diagnostyczne wykonywane będą przez specjalistów, których autorytet podparty jest przez wieloletnie doświadczenie w zakresie diagnostyki słuchu. Dzięki przeprowadzonym badaniom pacjenci będą mieli możliwość doboru odpowiedniego aparatu słuchowego.
„Na Wolę po zdrowie” to program, którego celem jest promowanie profilaktyki chorób cywilizacyjnych oraz szeroko rozumianego zdrowego stylu życia. – Projekt opiera się na organizacji spotkań, połączonych z bezpłatnymi konsultacjami i badaniami dla mieszkańców. Skupiamy się na chorobach cywilizacyjnych, które są schorzeniami najczęściej występującymi w naszym kraju, jak i na świecie. Choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, zawały, cukrzyca, nowotwory, otyłość są plagą XXI wieku, przyczyniając się do ponad 80% wszystkich zgonów. Ponadto są one odpowiedzialne za większość kosztów społecznych, pogorszenie jakości życia oraz skrócenie jego długości – mówi Mariusz Budziszewski, wiceburmistrz Woli.