Strona główna WYDARZENIA Depeche Mode na PGE Narodowym – dojazd i powrót

Depeche Mode na PGE Narodowym – dojazd i powrót

PGE Narodowy Fot. C. Warś UM Warszawa
PGE Narodowy Fot. C. Warś UM Warszawa

Dave Gahan i Martin Gore już w środę, 2 sierpnia, zagrają na PGE Narodowym. Występ przed warszawską publicznością jest częścią światowej trasy koncertowej grupy Depeche Mode pt. „Memento Mori”. Na wydarzenie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Warto również pamiętać, że w dniu koncertu wjazd na Saską Kępę dla pojazdów indywidualnych będzie czasowo ograniczony.

„Memento Mori” jest piętnastym studyjnym albumem Depeche Mode. Wydawnictwo nawiązuje do pandemii Covid-19, a także śmierci jednego z członków zespołu – Andy’ego Fletchera. Brytyjska grupa muzyczna w stolicy zagra jednak utwory nie tylko z tego krążka. Sympatycy zespołu z pewnością liczą, że w Warszawie wybrzmią też takie hity, jak „Enjoy the Silence”, „I Feel You” czy „Personal Jesus”.

Fani mogą wchodzić na PGE Narodowy od godziny 17:00.

Dojazd na koncert

Wybierając się na stadion najlepiej wybrać metro – pociągi M2 będą podjeżdżały na stacje co kilka minut. Sprawny dojazd zapewnią także tramwaje kursujące mostem Poniatowskiego. W razie potrzeby dodatkowe składy wyjadą na trasę linii 7 – będą kursowały między placem Narutowicza a aleją Zieleniecką.

Przed koncertem, o godzinie 17:00, utrudniony będzie wjazd na Saską Kępę. Do godziny 21:00 wyłączone z ruchu indywidualnego będą obszary ograniczone: aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicą Wał Miedzeszyński oraz aleją Stanów Zjednoczonych, ulicami Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Zakaz nie będą dotyczyć pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Bez zmian będą kursowały również autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego.

Podobne ograniczenia będą wprowadzane również podczas sierpniowych koncertów na PGE Narodowym.

W przyszłym miesiącu na narodowej arenie wystąpią: The Weekend (9 sierpnia), Imagine Dragons (14 sierpnia) oraz Dawid Podsiadło (26 sierpnia).

Ograniczenia w ruchu PGE_Narodowy Graf. Infoulice Warszawa
Ograniczenia w ruchu PGE_Narodowy Graf. Infoulice Warszawa

Zamknięcia i objazdy

W zależności od aktualnej sytuacji policja może podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic. W przypadku zamknięcia ulicy Sokolej (od ul. Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego), od godziny 17:00 do zakończenia rozwozu uczestników koncertu, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.

Jeśli zamknięte zostaną ulice Sokola, Zamoście i Zamoyskiego na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii: 102, 125, 135, 146, 147 i 202. Autobusy linii 102, 125 i 202 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 aleją Zieleniecką.

Autobusy E-1 zostaną skierowane przez most Świętokrzyski do stacji metra Centrum Nauki Kopernik.

Powrót z widowiska

Jeśli po zakończeniu wydarzenia, około godziny 22:50, duża grupa uczestników koncertu będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich – na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

W przypadku wyłączenia przeprawy z ruchu, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy. Składy linii 7 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 – po stronie śródmiejskiej – skończą trasy na pętli plac Starynkiewicza, a po stronie praskiej – na Ratuszowa-Zoo. Linia 22 na lewym brzegu Wisły pojedzie z osiedla Piaski na plac Starynkiewicza, natomiast po drugiej stronie będzie kursować w pętli z i od ronda Wiatraczna.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Książęca – Ludna – Solec – Trasa Łazienkowska – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – aleja Waszyngtona – Wiatraczna.

Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521 oraz N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim.

Najwygodniej wrócić WTP

Po zakończeniu koncertu na trasę wyjadą dodatkowe autobusy linii 138 i 509. Z ronda Waszyngtona (odpowiednio z przystanków 03 i 04) będzie można nimi pojechać w kierunku Bokserskiej oraz Gocławia i Winnicy.

Zwiększona zostanie także częstotliwość kursowania pociągów metra linii M2.

Więcej będzie też tramwajów. Na zmienionej trasie: Gocławek – … – aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Ratuszowa-ZOO pasażerów przewiozą tramwaje linii 9. Natomiast składy linii 26 z alei Zielenieckiej będą jeździły w kierunku Metra Młociny.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Urząd m. st. Warszawy