Strona główna REKREACJA Lodowiska już otwarte

Lodowiska już otwarte

0

Na placu przy wolskim ratuszu (al. Solidarności 90) działa już ogólnodostępne lodowisko. Poślizgać się można również na pl. Europejskim, obok Warsaw Spire.

Ślizgawka przy urzędzie dzielnicy jest czynna codziennie w godz. 10–20. Korzystanie z obiektu i wypożyczanie łyżew jest bezpłatne. – W ubiegłym roku wolska ślizgawka zdobyła liczne grono zwolenników – mówi rzecznik Urzędu Dzielnicy Wola Mariusz Gruza. – Przygotowane we współpracy z dzielnicowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji lodowisko będzie czynne do końca lutego codziennie w godz. 10–20, z przerwą techniczną od godz. 14 do 16 – zapewnia.

Korzystanie z obiektu i wypożyczenie łyżew jest dla wszystkich użytkowników bezpłatne. Lodowisko może być nieczynne ze względu na warunki atmosferyczne (zbyt wysoka temperatura, deszcz).

– W przygotowaniu lodowiska pomogli pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, którzy wylali 600 m sześc. wody – opowiada Mariusz Gruza. – To z niej powstała tafla lodu. Każdego dnia wodociągi będą też udostępniać wodę, by utrzymać ślizgawkę w dobrym stanie – dodaje.

Lodowisko ponownie zagościło również na pl. Europejskim. Jest zadaszone, a na miejscu działa wypożyczalnia łyżew (10 zł za godzinę). Jest tu również możliwość naostrzenia łyżew (10 zł za parę). W każdy czwartek w godz. 17–19 są organizowane bezpłatne lekcje jazdy na łyżwach pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

– Plac Europejski to miejsce tętniące życiem nie tylko latem. Zeszłoroczne lodowisko cieszyło się niezwykłą popularnością wśród mieszkańców Warszawy, dlatego z radością organizujemy jego drugą edycję. Przestrzeń przed Warsaw Spire wygrała plebiscyt na ulubione miejsce warszawiaków, a to zobowiązuje – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Działa już też lodowisko zadaszone w Ośrodku „Moczydło” SCS Aktywna Warszawa przy ul. Górczewskiej 69/73. Ślizgawka jest płatna.