Strona główna REKREACJA Lodowiska już otwarte

Lodowiska już otwarte

Na placu przy wolskim ratuszu (al. Solidarności 90) działa już ogólnodostępne lodowisko. Poślizgać się można również na pl. Europejskim, obok Warsaw Spire.

Ślizgawka przy urzędzie dzielnicy jest czynna codziennie w godz. 10–20. Korzystanie z obiektu i wypożyczanie łyżew jest bezpłatne. – W ubiegłym roku wolska ślizgawka zdobyła liczne grono zwolenników – mówi rzecznik Urzędu Dzielnicy Wola Mariusz Gruza. – Przygotowane we współpracy z dzielnicowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji lodowisko będzie czynne do końca lutego codziennie w godz. 10–20, z przerwą techniczną od godz. 14 do 16 – zapewnia.

Korzystanie z obiektu i wypożyczenie łyżew jest dla wszystkich użytkowników bezpłatne. Lodowisko może być nieczynne ze względu na warunki atmosferyczne (zbyt wysoka temperatura, deszcz).

– W przygotowaniu lodowiska pomogli pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, którzy wylali 600 m sześc. wody – opowiada Mariusz Gruza. – To z niej powstała tafla lodu. Każdego dnia wodociągi będą też udostępniać wodę, by utrzymać ślizgawkę w dobrym stanie – dodaje.

Lodowisko ponownie zagościło również na pl. Europejskim. Jest zadaszone, a na miejscu działa wypożyczalnia łyżew (10 zł za godzinę). Jest tu również możliwość naostrzenia łyżew (10 zł za parę). W każdy czwartek w godz. 17–19 są organizowane bezpłatne lekcje jazdy na łyżwach pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

– Plac Europejski to miejsce tętniące życiem nie tylko latem. Zeszłoroczne lodowisko cieszyło się niezwykłą popularnością wśród mieszkańców Warszawy, dlatego z radością organizujemy jego drugą edycję. Przestrzeń przed Warsaw Spire wygrała plebiscyt na ulubione miejsce warszawiaków, a to zobowiązuje – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Działa już też lodowisko zadaszone w Ośrodku „Moczydło” SCS Aktywna Warszawa przy ul. Górczewskiej 69/73. Ślizgawka jest płatna.