Strona główna REKREACJA Majówka z ABBĄ w Parku Fontann

Majówka z ABBĄ w Parku Fontann

Dancing Queen - pokazy fontann do muzyki zespołu ABBA
Dancing Queen - pokazy fontann do muzyki zespołu ABBA

Po ubiegłorocznym sezonie z bohaterami filmów Disneya, fontanny zatańczą w rytm przebojów legendarnej grupy ABBA. Na weekend majowy zaplanowano inaugurację pokazów w Multimedialnym Parku Fontann. Bezpłatne widowisko nadaje się dla całych rodzin i dla tych, którzy planują spędzić majówkę w Warszawie.

U podnóża Starego Miasta, Stołeczna Estrada co roku przygotowuje nowe pokazy świetlno-dźwiękowe. Warszawskie fontanny przyciągają setki tysięcy widzów, opowiadając magiczne historie i miejskie legendy. Spektakularne połączenie wody, obrazu, muzyki i świateł tworzą niezwykłe widowiska, dla widzów w każdym wieku.

Pokazy na stałe wpisały się w kulturalny krajobraz Warszawy, stając się jedną z najpopularniejszych atrakcji dla mieszkanek, mieszkańców, a także turystów z Polski i zza granicy. Tegoroczny pokaz, zatytułowany „Dancing Queen”, przeniesie widzów do 1976 roku, kiedy Warszawę odwiedził słynny zespół ABBA. Szwedzka grupa przyleciała do Polski w przededniu wydania płyty „Arrival”, aby nagrać koncert dla programu telewizyjnego Studio 2. Nowe widowisko w Multimedialnym Parku Fontann przypomni o tym historycznym wydarzeniu.

Pierwsze tegoroczne pokazy będą odbywać się codziennie, od 1 maja do 4 maja o godz. 21.30. Później widowiska o tej samej godzinie będzie można podziwiać w każdy piątek i sobotę maja, czerwcalipca, sierpnia o 20:30, a we wrześniu o 20:00. Wstęp na pokazy w Multimedialnym Parku Fontann jest bezpłatny. Pokazy są współfinansowane ze środków m.st. Warszawa. Organizatorem wydarzenia jest Stołeczna Estrada.

W trakcie pierwszego pokazu inauguracyjnego (1 maja) na terenie Multimedialnego Parku Fontann zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie wyposażona w podest dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Osoby niesłyszące będą miały zapewnioną pętle indukcyjną. Osoby niewidome i słabowidzące skorzystają z audiodeskrypcji, która będzie dostępna na stronie https://estrada.com.pl/multimedialny_park/2024/

Źródło: Urząd m. st. Warszawy