Strona główna ŻYCIE MIASTA Mieszkanie dla rodziny z dziećmi w Warszawie? W jakiej dzielnicy warto mieszkać...

Mieszkanie dla rodziny z dziećmi w Warszawie? W jakiej dzielnicy warto mieszkać z rodziną?

0
fot. materiały prasowe

Wiesz, że Warszawa oferuje wiele atrakcyjnych lokalizacji dla rodzin z dziećmi? Sprawdzamy, w których dzielnicach warto zamieszkać i dlaczego, a także porównujemy ceny. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, gdzie szukać ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości.

Mieszkania dla rodzin z dziećmi – gdzie w Warszawie warto zamieszkać?

Wbrew pozorom wiele warszawskich dzielnic jest atrakcyjnych dla rodzin z dziećmi, choć naprzód wysuwają się trzy: to Włochy, Wilanów oraz Śródmieście. Co zaważa na tych wyborach? Jeśli chodzi o Włochy oraz Wilanów, to sprawa jest tak naprawdę bardzo prosta. To spokojne, zielone dzielnice, w których występuje sporo terenów rekreacyjnych, parków. Biorąc pod uwagę te kryteria, dziwić może tak duże zainteresowanie Śródmieściem, aczkolwiek i tu przyczyn nie trzeba długo szukać – centrum Warszawy oferuje wiele przedszkoli, prestiżowych szkół, a także innych atrakcji dla najmłodszych. Nie bez znaczenia ma też fakt, że często rodzice mają łatwiejszy dojazd do pracy.

I choć te dzielnice uznane są na najatrakcyjniejsze, to są też jedne z droższych, jeśli chodzi o ceny nieruchomości. Dlatego rodziny z dziećmi równie chętnie decydują się też na Mokotów, Żolibórz, Białołękę, Wolę i na wciąż zyskującą na popularności Pragę-Południe.

Nieruchomości w Warszawie warto szukać z pomocą ogłoszeń na sprzedajemy.pl, gdzie dostępne są zarówno oferty od prywatnych sprzedających, jak i od pośredników i deweloperów. A skoro o tym mowa, co lepiej szukać: mieszkań i domów z rynku wtórnego, czy pierwotnego?

Rynek wtórny i pierwotny w Warszawie

Co wybrać? Nieruchomości z rynku pierwotnego, czy wtórnego? Jak zwykle, to zależy. Rodziny z dziećmi, oprócz takich czynników jak wielkość mieszkania, lokalizacja, obecność terenów zielonych, biorą pod uwagę jeszcze inne kryteria.

Zaletą nieruchomości z rynku wtórnego jest dobrze rozbudowana infrastruktura, obecność szkół, przedszkoli, sklepów, a także ośrodków rekreacyjnych. Łatwiej o mieszkania o większym metrażu, ponieważ obecnie większość inwestycji deweloperskich zapewnia lokale o powierzchni 40-60 mkw. Jeszcze rok, dwa lata temu była to jedna z najchętniej wybieranych opcji, obecnie jednak kupujący poszukują czegoś większego. Oprócz tego, to, co wpływa na popularność rynku wtórnego, to dobrze przygotowane oferty, mieszkania i domy po remoncie, do wprowadzenia się od zaraz.

Zaletami inwestycji deweloperskich są dodatkowe udogodnienia, projektowane z myślą o młodych rodzinach. To m.in. wewnętrzne place zabaw, znajdujące się na ogrodzonych osiedlach, a także osobne pomieszczenia gospodarcze na wózki itp. Ze względu na to, że istnieje tendencja do budowania zamkniętych osiedli, zwiększa się bezpieczeństwo.

I niestety, nie wskażemy ci, co wybrać, ponieważ oba rozwiązania mają wady i zalety – miej to na uwadze, przeglądając oferty dopasowane do twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Ceny mieszkań w Warszawie

Na koniec mamy szybki przegląd obecnych cen w Warszawie, przy czym skupimy się na mieszkaniach, gdyż to one są najpopularniejszym wyborem młodych rodzin. Średni koszt metra kwadratowego mieszkania w Warszawie to 11 tys. zł. Podobne ceny są w Wilanowie (niecałe 11 tys. zł), nieco niższe w dzielnicy Włochy (ok. 10 tys. zł za mkw), natomiast najdroższe mieszkania znajdują się w Śródmieściu – mkw. powierzchni to koszt 15 tys. zł.

A jak to wygląda w dzielnicach spoza czołówki? Najtaniej jest w Białołęce (niewiele ponad 8 tys. zł za mkw.) oraz w dzielnicy Praga-Południe (ok. 10 tys. zł za mkw.). W przypadku Mokotowa zapłacisz niecałe 12 tys. zł za mkw. powierzchni mieszkania, natomiast najdrożej jest na Żoliborzu – musisz liczyć się ze średnią ceną 13 tys. zł za mkw.