Strona główna AKTUALNOŚCI Młodzież zaprojektuje część parku

Młodzież zaprojektuje część parku

0

Młodzież szkolna z Woli zaprojektuje na nowo  zachodnio-południową część parku Sowińskiego. Prace według zwycięskiego projektu zaplanowano na przyszły rok.

13971875608_c76b70ba8c_z

O sprawę parku dopytywało się za pośrednictwem interpelacji dwoje radnych – Ewa Statkiewicz i Wojciech Bartnik. Zainteresowała ich sprawa wodnego obiektu – tzw. pijki, która znajduje się przy wejściu od strony ul. Wolskiej. Chcieli się dowiedzieć, jakie są szanse na jej remont i udostępnienie mieszkańcom Woli.

„Istniejąca na terenie parku obiekty budowlane w tym zaniedbana ww. pijka, wymagają szczególnych zabiegów odtworzeniowych z uwagi na fakt, iż cały park podlega Konserwatorowi Zabytków” – odpowiada zarząd dzielnicy.

Urzędnicy zapewniają również, że nie mają dokumentacji technicznej dotyczącej „pijki”. Mają zamiar za to zwrócić się do konserwatora i wodociągowców o materiały, które pomogłyby odrestaurować obiekt.

Obiecują także, że część park czekają zmiany. „Park gen. Sowińskiego nie był dotychczas kompleksowo modernizowany z uwagi na brak środków” – przekonują władze dzielnicy. I dodają, że od tego roku zaczęto przygotowywać ten teren do zmian.

„Ogłoszono wśród młodzieży szkolnej Dzielnicy konkurs na przeobrażenie części zachodnio-południowej tego parku. W przyszłym roku planowane jest wykonanie robót zgodnie z założeniami zwycięskiej pracy konkursowej” – twierdzą władze Woli.