Strona główna AKTUALNOŚCI Ożywiony skwer przy ul. Krochmalnej

Ożywiony skwer przy ul. Krochmalnej

0
Źródło: Urząd Dzielnicy Wola

Na skwerze nazwanym przez mieszkańców Górką pojawiły się nowe elementy. Jest tu przestrzeń dla dzieci, można uprawniać sport, fitness, czy zagrać w gry planszowe.

Źródło: Urząd Dzielnicy Wola
Źródło: Urząd Dzielnicy Wola

Na placu pojawiły się kolorowe linie wyznaczające boiska do gier oraz bieżnie i tory, które można wykorzystać do różnych zabaw. Ich propozycje i podpowiedzi znajdują się na kolorowych planszach informacyjnych.

Plac zabaw zmienił się w Układ Słoneczny, a w czasie gdy dzieci podbijają kosmos, grają w klasy na Saturnie, a w kapsle na Jowiszu, rodzice mogą skorzystać z plenerowej siłowni. Ławko-trybuna służy nie tylko do siedzenia, może być także podium dla zwycięzców, a w środku przechowywane są piankowe zabawki, z których najmłodsi mogą budować zamki i inne dowolne konstrukcje.

Projekt, realizowany przez fundację „Na miejscu”, ma na celu stworzenie przyjaznego miejsca, gdzie mieszkańcy będą chętnie spędzać czas. Cały projekt zakłada wykorzystanie metod tanich i dających szybki efekt, nie chodzi tu o działania o charakterze inwestycyjnym. O tym, co nowego powstało na skwerze, zadecydowali sami mieszkańcy podczas warsztatów, które odbyły się wiosną z udziałem ekspertki z Nowego Jorku, która prezentowała przykłady podobnych realizacji z wielu krajów.

Pod koniec czerwca uczestnicy projektu, mieszkańcy, przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Wola i pracownicy firmy Skanska wspólnie pomalowali ogrodzenie i posadzili pnącza na skwerze przy ul. Krochmalnej. W niedzielę, 30 czerwca odbył się sąsiedzki piknik – mimo deszczu dzieci chętnie korzystały z licznych atrakcji. Największym powodzeniem cieszyły się warsztaty plastyczne i kącik malowania twarzy, zorganizowany przez lokalną bibliotekę. W specjalnie zaaranżowanym studio fotograficznym mieszkańcy robili sobie portrety. Wiele osób częstowało sąsiadów własnymi wypiekami.