Strona główna AKTUALNOŚCI Pracowity maj na warszawskich ulicach

Pracowity maj na warszawskich ulicach

Tramwaje warszawskie Fot.S. Pulcyn UM-Warszawa
Tramwaje warszawskie Fot.S. Pulcyn UM-Warszawa

Tramwajarze przebudują kolejne przystanki na ulicy Obozowej. Od soboty, 11 maja, będą pracowali na jezdni w stronę Księcia Janusza.

Z kolei po weekendzie rozpoczną drugi etap remontu torowiska na Bródnie. Na ulicy Rembielińskiej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu. Tego samego dnia kolejarze wrócą do tunelu w alei Prymasa Tysiąclecia.

Ulica Obozowa - objazd zamkniętego odcinka Graf. Infoulice Warszawa
Ulica Obozowa – objazd zamkniętego odcinka Graf. Infoulice Warszawa

Nowe przystanki na Obozowej

W sobotę, 11 maja, tramwajarze pracujący na ulicy Obozowej przeniosą się na jezdnię w kierunku Księcia Janusza. Do piątku, 24 maja, Obozowa zostanie zamknięta na odcinku od alei Prymasa Tysiąclecia do Dahlberga. Kierowcy ominą remont, jadąc aleją Prymasa Tysiąclecia, Górczewską i Deotymy. W ten sposób, na Bemowo, będą kursowały również autobusy linii nocnych N45 i N95. Dodatkowo przez weekend, 11-12 maja, tramwaje linii: 20, 23 i 24 pojadą skróconymi trasami. W ich miejsce zostanie uruchomiona uzupełniająca linia tramwajowa 70 z pętli Boernerowo na Koło oraz zastępcza autobusowa Z23, która zapewni bezpośrednie połączenie z Bemowa na Wolę.

Dodatkowe informacje na temat prac na ulicy Obozowej można znaleźć w serwisie Infoulice Warszawa.

Ulica Rembielińska - objazd zamkniętego odcinka Graf. Infoulice Warszawa
Ulica Rembielińska – objazd zamkniętego odcinka Graf. Infoulice Warszawa

Remont torów na Rembielińskiej

Z kolei na Bródnie tramwajarze kończą roboty na ulicy Odrowąża. W poniedziałek, 13 maja, przystąpią do drugiego etapu remontu torowiska do zajezdni Annopol. Do końca maja ulicą Rembielińską, od ulicy Julianowskiej do skrzyżowania z Bartniczą i Wyszogrodzką, kierowcy pojadą w jednym kierunku – do Kondratowicza. Objazd w przeciwną stronę został wyznaczony z ulicy Rembielińskiej, Bazyliańską i Wysockiego do Bartniczej lub Matki Teresy z Kalkuty. Utrudnienia będzie można ominąć też ulicami Kondratowicza i Chodecką. W związku z pracami autobusy linii zastępczej Z-1 w stronę ronda Żaba pojadą ulicami Bartniczą i Wysockiego. Tramwaje linii: 1, 3, 4 i 25 oraz autobusy 234 pozostaną na dotychczasowych objazdach. Więcej informacji na temat organizacji ruchu w czasie remontu można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl

Aleja Prymasa Tysiąclecia - utrudnienia w ruchu Graf. Infoulice Warszawa
Aleja Prymasa Tysiąclecia – utrudnienia w ruchu Graf. Infoulice Warszawa

Kolejarze wracają do tunelu

Kolejarze modernizujący Dworzec Zachodni ponownie wracają, by remontować tunel w alei Prymasa Tysiąclecia. Także w poniedziałek, 13 maja, robotnicy przystąpią do prac we wschodniej części tunelu, prowadzącej w kierunku ronda Tybetu. Tak jak podczas poprzednich zamknięć, kierowcy jadący z Alej Jerozolimskich lub ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. będą kierowani do środkowej części tunelu. Po wyjechaniu z niego, wrócą na prawą nitkę alei Prymasa Tysiąclecia. Prace w tej części tunelu potrwają około miesiąca. Następnie – do końca wakacji – zamknięta zostanie nawa środkowa. Remont części prowadzącej w stronę Alej Jerozolimskich będzie prowadzony nocami: od poniedziałku do piątku w godzinach 22:00-6:00, do połowy czerwca. W tym czasie w zależności od potrzeb robotnicy zamkną poszczególne pasy.

Więcej o zmianach organizacji ruchu w tunelu przy stacji Warszaw Zachodnia można przeczytać w miejskim serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

Przebudowa ciepłociągu na Limanowskiego

W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 12 na 13 maja, tramwajarze zamkną również ulicę Limanowskiego u zbiegu z Jana III Sobieskiego. Zostanie tam przebudowany ciepłociąg. Do niedzieli, 19 maja, wyjazd z ulicy Limanowskiego będzie możliwy wyłącznie na Powsińską. Po stronie Jana III Sobieskiego kierowcy dojadą do wjazdu na stację paliw.

Dodatkowe informacje związane z organizacją ruchu w czasie budowy tramwaju do Wilanowa znajdują się na stronie Infoulice Warszawa.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Źródło: Urząd m. st. Warszawy