Strona główna AKTUALNOŚCI Ruszyły konsultacje planu Odolan

Ruszyły konsultacje planu Odolan

0
fot. materiały prasowe

Pod koniec listopada wyłożony do publicznego wglądu został nowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru Odolan. Jutro (8 grudnia) odbędzie się spotkanie on-line, w trakcie którego mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi i zadać pytania. 

Trwają prace nad ostatecznym kształtem planu miejscowego dla Odolan, obejmującego teren o powierzchni ok. 330 ha. To dokument, który określa, w jaki sposób mogą być m.in. budowane i przebudowywane budynki, ulice, place, tworzona sieć infrastruktury, czy jak mogą zostać urządzone tereny zieleni.

–Odolany, a szczególnie ich północna część, rozwijają się niezwykle dynamicznie. Z kolei tereny na południu należą w większości do PKP, dlatego miejscy planiści musieli zaproponować projekt będący wypadkową oczekiwań i faktycznych możliwości – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Teraz nadszedł czas, żeby to wszystko przeanalizować i przedyskutować – dodaje.

Na to, jak ostatecznie będzie wyglądał plan zagospodarowania przestrzennego dla Odolan, wpływ będą mieli również mieszkańcy, którzy do 31 grudnia mogą zgłaszać do niego swoje uwagi w ramach konsultacji społecznych. Z projektem można zapoznać na stroniehttps://bit.ly/36l3p5Q, w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego, Marszałkowska 77/79, pon.-pt., w godz. 8:00-16:00, na wystawie plenerowej przy skrzyżowaniu ulic Jana Kazimierza i Sowińskiego oraz w prezentacji on-line https://bit.ly/3mjx3Ou.

Pytania dotyczące planu można zadać telefonicznie w środę 9 grudnia w godzinach 10:00-13:00 pod numerem 22 325 81 08, a także w trakcie dyskusji on-line we wtorek 8 grudnia o godz. 17:00 na YouTubiehttps://bit.ly/2HX50pgoraz platformie ZOOM. Aby uzyskać dostęp należy napisać wiadomość na adres dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl– instrukcja zostanie wysłana w e-mailu zwrotnym.