Strona główna AKTUALNOŚCI Strzelnica w ogólniaku

Strzelnica w ogólniaku

Liceum Ogólnokształcące im. Waldemara Milewicza przy ulicy Chłodnej
Liceum Ogólnokształcące im. Waldemara Milewicza przy ulicy Chłodnej

W Liceum Ogólnokształcącym im. Waldemara Milewicza powstała wirtualna strzelnica.

Obiekt będzie dostępny dla osób, które ukończyły 15. rok życia.

Pierwszeństwo w korzystaniu będą mieli kadeci Oddziału Przygotowania Wojskowego, pozostałych klas wojskowych oraz inni uczniowie z zespołu szkół przy ul. Chłodnej 34/36.

Szkolenia będą mogły odbywać w niej także organizacje pozarządowe działające na rzecz obronności, a także lokalna społeczność.

Waldemar Milewicz

Był polskim dziennikarzem telewizyjnym, reporterem i korespondentem wojennym.
Urodził się 20 sierpnia 1956 w Dobrym Mieście.
Zginął 7 maja 2004 w Al-Latifijji (Irak).

Był korespondentem wojennym, relacjonował wydarzenia z terenów konfliktów zbrojnych oraz wielkich katastrof. Prowadził reportaże m.in. z Bośni, Czeczenii, Kosowa, Abchazji, Rwandy, Kambodży, Somalii, Etiopii, Rumunii, Turcji i Hiszpanii. W 2003 relacjonował II wojnę w Zatoce Perskiej. Znany m.in. dzięki serii reportaży pod tytułem Dziwny jest ten świat.

Zginął w Iraku 7 maja 2004, gdy samochód polskiej ekipy dziennikarzy jadącej z Bagdadu do Karbali i Nadżafu ostrzelano z broni maszynowej (o zabójstwo oskarżono Salaha Chabbasa). Razem z nim zginął algierski montażysta z polskim obywatelstwem Mounir Bouamrane, a operator kamery Jerzy Ernst został ranny.

Urna z jego prochami spoczęła w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie (kwatera A29-tuje-1). Podczas uroczystości pogrzebowych odegrano, zgodnie z ostatnią wolą zmarłego, utwór I Feel You zespołu Depeche Mode.