Strona główna AKTUALNOŚCI Suche gardła żaby i żółwia

Suche gardła żaby i żółwia

0

– Na skwerze Apfelbauma są figurki zwierząt, z których miała „pluć” woda, ale ta funkcja nie działa – zaalarmował redakcję „Przeglądu Wolskiego” Czytelnik. Urząd dzielnicy odpowiada, że na doprowadzenie wody nie ma pieniędzy.

Nasz Czytelnik zwrócił uwagę na figurki na skwerze Apfelbauma podczas spaceru zdziwił się, że nie działają, choć mogłyby przynieść ochłodę podczas upałów. Szczególnie że są wyposażone w guziki, po wciśnięciu których powinna lecieć woda.

O to, dlaczego „zwierzęta” nie dostarczają wody mieszkańcom, zapytaliśmy urząd dzielnicy.

– Figurki zostały wybudowane z poprzetargowych środków jako obiekty małej architektury, które docelowo mają być zasilane wodą – tłumaczy Mariusz Gruza, rzecznik urzędu dzielnicy. – W chwili obecnej stanowią elementy dekoracyjne wyposażenia skweru i nie są podłączone do sieci wodociągowej. Koszt montażu wraz dostawą to ponad 60 tys. zł – informuje.

I zaraz zaznacza, że obecnie w budżecie nie ma pieniędzy na ten cel, bo większość środków na inwestycje jest przeznaczana na „cele oświatowe”.

Mieszkańcy pytają jednak również, czy nie ma szansy, żeby w przyszłości na środku chętnie odwiedzanego skweru powstała fontanna. Urzędnicy przekonują, że to nie wchodzi w grę. – Jeżeli chodzi o usytuowanie fontanny na przedmiotowym terenie, to takie rozwiązanie nie jest brane pod uwagę między innymi ze względów finansowych.

Ze skweru Apfelbauma korzystać można od kilku lat. Są tam między innymi plac zabaw dla dzieci, ławki i stoliki do gier.