Strona główna AKTUALNOŚCI Świeć blaskiem z odblaskiem

Świeć blaskiem z odblaskiem

0
Akcja Świeć blaskiem z odblaskiem.
Akcja Świeć blaskiem z odblaskiem.

Inauguracja akcji ”Świeć blaskiem z odblaskiem” przed główną siedzibą Straży Miejskiej przy ulicy Młynarskiej 43/45.

Kiedy?

6 grudnia (poniedziałek) o godz. 10:00 

Organizatorzy zapowiadają:

W ramach akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”, jak co roku, w Warszawie staną zielone, pachnące lasem i świętami świerki. Dostarczy je Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie. A na nich, zamiast tradycyjnych bombek, zawisną różnokolorowe odblaski”.

To wspólna akcja Straży Miejskiej m.st. Warszawy i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie „Świeć blaskiem z odblaskiem”. Drzewka, wystrojone w nietypowe ozdoby, będą zachęcać do wzięcia odblasku.
Tak będzie w ponad 30 punktach miasta.

Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” ma charakter edukacyjno-profilaktyczny. Jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych poprzez poprawę ich widoczności.

Dlatego właśnie już po raz szósty Straż Miejska m.st. Warszawy wraz z partnerami akcji przypomina, że jest prosty sposób na poprawę widoczności – stosowanie odblasków.

W ramach akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”, jak co roku, w ponad 30 punktach Warszawy staną zielone, pachnące lasem i świętami świerki. Dostarczy je Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie. A na nich, zamiast tradycyjnych bombek, zawisną różnokolorowe odblaski. Pierwsza z takich choinek stanie przed główną siedzibą Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ulicy Młynarskiej 43/45. Tutaj 6 grudnia nastąpi uroczysta inauguracja całej akcji.

Każdy – przechodzień, rowerzysta, deskorolkarz czy użytkownik hulajnogi – będzie mógł wziąć jedną z odblaskowych ozdób i zawiesić ją na swoim ubraniu lub pojeździe, by być lepiej widocznym na drodze.

Tegoroczna edycja potrwa od 6 do 10 grudnia. 
Jak w ubiegłych latach organizatorzy planują, za pośrednictwem najlepiej widocznych drzewek w mieście, przekazać mieszkańcom Warszawy ponad 20 000 odblasków.