Strona główna REKREACJA Targi śniadaniowe na Woli!

Targi śniadaniowe na Woli!

Targi śniadaniowe Fot. U.D. Wola
Targi śniadaniowe Fot. U.D. Wola

Już w połowie kwietnia na Woli startują lokalne targi śniadaniowe, które będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Niedzielne wydarzenia będą znakomitą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i spróbowania wyśmienitych dań.


· Cykl zostanie zainaugurowany już 14 kwietnia, a kolejne imprezy są zaplanowane na co drugą niedzielę, aż do 27 października,

· Wydarzenia będą odbywać się naprzemiennie w Parku Moczydło i Parku Sowińskiego,

· Na miejscu m.in. dania z różnych stron świata, targ świeżych i zdrowych produktów, spotkania tematyczne i atrakcje dla dzieci,

· To zwycięski projekt z budżetu obywatelskiego na rok 2024. Koszt całorocznej realizacji to 720 tys. zł.

Wola jest ważnym punktem na gastronomicznej mapie Warszawy. Działa tu wiele renomowanych restauracji i kameralnych knajpek, a także odbywa się szereg kulinarnych imprez, takich jak np. „Wolskie Grillowanie”. Od kwietnia miłośnicy dobrego jedzenia i spędzania czasu na świeżym powietrzu zyskają jeszcze jedno wydarzenie, które ma szansę na stałe wpisać się w wolski krajobraz. – Zapraszamy na cykl targów śniadaniowych, które startują już w niedzielę 14 kwietnia i będą odbywać się co 2 tygodnie aż do końca października – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Takie imprezy to połączenie pysznego z pożytecznym, bo z jednej strony można skosztować znakomitych dań z różnych stron świata, a z drugiej spędzić miło czas z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami. A to wszystko w otoczeniu zieleni naszych pięknych parków – dodaje.

Targi będą odbywać się naprzemiennie w Parku Moczydło oraz w Parku Sowińskiego i będą trwać od 10:00 do 16:00. Głównym punktem imprezy będzie strefa gastronomiczna, w której na odwiedzających czekać będzie od 10 do 20 stoisk oferujących dania gotowe, w tym wegetariańskie i wegańskie, a także zdrowe produkty i napoje. Na miejscu znajdzie się również strefa z animacjami dla najmłodszych, a także strefa relaksu z leżakami i kocykami. – Wspólne śniadania to znakomity pretekst, aby zacząć aktywnie dzień – mówi Anna Rudziak – Tałałaj, Radna Dzielnicy Wola. Nie zabraknie jednak elementów edukacyjnych. – Podczas śniadań zaplanowano 8 spotkań, podczas których doświadczeni szefowie kuchni opowiedzą o porannych posiłkach w różnych kulturach – mówi Blanka Zienkiewicz, Radna Dzielnicy Wola.


Harmonogram:

14 kwietnia – Moczydło
28 kwietnia – Sowińskiego
12 maja – Moczydło
26 maja – Sowińskiego (z Wolskim Korowodem)
9 czerwca – Moczydło
23 czerwca – Sowińskiego
7 lipca – Moczydło
21 lipca – Sowińskiego
4 sierpnia – Moczydło
18 sierpnia – Sowińskiego
25 sierpnia – Moczydło
1 września – Sowińskiego
15 września – Moczydło
29 września – Sowińskiego
13 października – Moczydło
27 października – Sowińskiego

Źródło: Rzecznik Prasowy Urzędu Dzielnicy Wola – Mateusz Witczyński