Strona główna AKTUALNOŚCI Tężnia solna w parku Sowińskiego

Tężnia solna w parku Sowińskiego

0

Za 250 tys. zł w parku Sowińskiego powstanie tężnia solna. Rozpoczyna się realizacja tego projektu.

Tężnia solankowa będzie kosztować 250 tys. zł i będzie mogła służyć warszawiakom przez cały rok, pod warunkiem, że temperatura na zewnątrz nie będzie niższa niż 10 stopni Celcjusza. – Tężnia będzie naturalnym inhalatorium, gdzie będzie można odpocząć i zażyć trochę świeżego powietrza w centrum miasta – podkreśla burmistrz Krzysztof Strzałkowski.

Badania potwierdzają, że wytwarzany w tężni aerozol solankowy ma zbawienny wpływ dla funkcjonowania naszego organizmu. Przebywanie w tężni pomaga na nieżyt górnych dróg oddechowych, nawracające zapalenia oskrzeli czy chorobowe stany tarczycy. Co więcej, tężnia zapewnia też regenerację po wysiłku i wspomaga odporność organizmu.

Wolskie inhalatorium będzie niewielkim, okrągłym budynkiem o średnicy ok. 8 m i wysokości ok 4 m. Dodatkowo wykonawca zobowiązał się, że w bezpośrednim sąsiedztwie tężni wybuduje elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci), położy nawierzchnię żwirową i trawiastą, a także zasadzi ok. 100 krzewów. Przewidywany termin oddania inwestycji do użytku to 30 listopada.