Strona główna AKTUALNOŚCI Walentynki nad Wisłą

Walentynki nad Wisłą

Walentynki nad Wisłą
Walentynki nad Wisłą

Poezja w saunie, nastrojowe zdjęcie na bulwarze przy wtórze ptasich śpiewów albo romantyczny spacer przez las łęgowy. Dzielnica Wisła zaprasza w środę na wiślane walentynki.

– Dzielnica Wisła to doskonałe miejsce na świętowanie każdej okazji. Także wyrażenie swoich uczuć w jednym z najpiękniejszych miejsc Warszawy w symboliczny dzień zakochanych. Czy może być coś piękniejszego niż długi spacer bulwarami, wspólna przejażdżka ścieżką rekreacyjną przez las łęgowy z towarzyszącym nam widokiem na rzekę lub nieoczywista kolacja przy kubku gorącej czekolady lub herbaty na drewnianych schodkach przy plaży? W ten specjalny dzień namawiamy: zakochaj się nad Wisłą. I jeszcze: zakochaj się w Wiśle – mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. Wisły.

Miłość i poezja idą ze sobą w parze – nie tylko w dniu zakochanych. Sauna Wisła zaprasza co środę na cykl Must Be The Poet. To sesja w saunie z widokiem na Port Czerniakowski w intymnej, kameralnej atmosferze połączona z czytaniem lub deklamowaniem poezji. Kto przygotuje wiersz do wygłoszenia – wchodzi bezpłatnie. Nie można posługiwać się smartfonem – tylko mówić z pamięci albo czytać z kartki.

Walentynkowe spotkanie odbędzie się w środę 14 grudnia o godz. 16.30 i zaplanowane jest na półtorej godziny. Obowiązują wcześniejsze rezerwacje na stronie www.saunawisla.pl.

Sauna Wisła ma też komercyjną propozycję dla gorąco zakochanych par: Walentynki w saunie. To półtoragodzinne sesje na wyłączność tylko we dwoje. Gorące uczucia będzie można lekko wystudzić w balii z nadal lodowatą woda na pomoście z widokiem na port. Miejsca trzeba wcześniej zarezerwować na stronie.

Dzielnica Wisła namawia też zakochanych na spontaniczne spacery lub przejażdżki rowerowe. Najlepsza możliwość bliskiego kontaktu z naturą w sercu miasta, to przechadzka po ścieżce mineralnej na prawym brzegu. Romantyzu doda zapierający dech w piersiach widok na rozświetloną Warszawę – z podobnej perspektywy, w jakiej uwiecznił ją Canaletto na XVIII-wiecznych rycinach.

Lewy brzeg natomiast kusi światłami. W centralnym punkcie, nieopodal pomnika Syreny, w tunelu pod mostem Świętokrzyskim, który na co dzień mieni się na tęczowo, w Walentynki niepodzielnie rządzić będzie czerwień. Z głośników będą odtwarzane ptasie trele. Ma to zachęcać do nastrojowych fotografii.

Zakochanym w urokach nadwiślańskich terenów Dzielnica Wisła proponuje pamiątkową, walentynkową fotografię. Spotykanie 14 lutego o 16.30 na plaży przy restauracji Bezkres. Organizatorzy planują „Wielkie Bezkresne Całowanie”. Szczegóły w wydarzeniu Zakochaj się nad Wisłą.

Źródło: Urząd m. st. Warszawy