Strona główna KOMUNIKACJA Wiadukt mostu Poniatowskiego do remontu

Wiadukt mostu Poniatowskiego do remontu

Wiadukt mostu Poniatowskiego Fot. Infoulice Warszawa
Wiadukt mostu Poniatowskiego Fot. Infoulice Warszawa

Wiadukt mostu Poniatowskiego zostanie wyremontowany. Prace rozpoczną się we wtorek 21 marca i potrwają dwa lata. W czasie robót zarówno most, jak i ul. Kruczkowskiego, będą przejezdne.

Prace obejmą niemal cały wiadukt, czyli odcinek od przystanku kolejowego Warszawa Powiśle do ul. Wioślarskiej. Roboty będą polegały na odnowie elementów betonowych i kamiennych oraz murów oporowych. Odtworzone zostanie także zabezpieczenie antykorozyjne stalowych elementów obiektu.

Wyremontowana zostanie również klatka schodowa i przejście pod Al. Jerozolimskimi po zachodniej stronie mostu, które m.in. łączy dwa przystanki tramwajowe. Dzięki temu stanie się ono nie tylko bardziej bezpieczne, ale także poprawi się estetyka tego miejsca.

Wiadukt mostu Poniatowskiego  Fot. Infoulice Warszawa
Wiadukt mostu Poniatowskiego Fot. Infoulice Warszawa

Zamknięta al. 3 Maja

Na czas prac drogowcy zamkną fragmenty al. 3 Maja po zachodniej stronie Kruczkowskiego (w stronę skarpy). Na jezdni północnej alei (od strony wiaduktu kolejowego) wyłączone z ruchu zostaną chodnik i zatoki postojowe. Zamknięta zostanie również południowa jezdnia, jak i usytuowany przy niej chodnik. Na obu nitkach drogi obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, także na wyznaczonych miejscach postojowych oraz pod wiaduktem.

Wyjazd z miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnościami możliwy będzie spod wiaduktu wyłącznie w prawo, w kierunku ul. Kruczkowskiego.

Remont potrwa dwa lata i taka organizacja ruchu może obowiązywać przez niemal cały czas trwania prac.

Więcej o remoncie wiaduktu na stronie zdm.waw.pl.

Urząd m.st. Warszawy