Strona główna AKTUALNOŚCI Wielki powrót Jasia & Małgosi

Wielki powrót Jasia & Małgosi

0

Nowi najemcy lokalu przy al. Jana Pawła II 57 zamierzają otworzyć go z końcem września pod nazwą Jaś & Małgosia. W ten sposób mają zamiar nawiązać do dawnych tradycji, ale też stworzyć miejsce pełne kultury, w którym można coś zjeść i wypić.DSCN0380

O tym, że lokal wreszcie znalazł nowego najemcę pisaliśmy już w maju. Teraz firma Solarz & Marks podzieliła się swoimi planami. Wszystko zaczyna się oczywiście od remontu.

„Chcielibyśmy przywrócić kawiarni dawny blask, a jednocześnie uzupełnić jej ofertę, wychodząc na przeciw współczesnym potrzebom dla ducha, ciała i przede wszystkim podniebienia” – informują w komunikacie wysłanym do mediów. „Do tej pory prowadziliśmy Grawitację i Kafkę na warszawskim Powiślu. Teraz tak samo na Woli postaramy się stworzyć miejsce z pyszną kawą, dobrym jedzeniem oraz przestrzenią do inicjatyw kulturalnych. Myślimy o Jasiu & Małgosi jak o miejscu wyjątkowym” – dodają. I zapewniają, że będzie to klubokawiarnia łącząca gastronomię z życiem kulturalnym.

Lokal przy al. Jana Pawła II 57 maja zamiar otworzyć pod koniec września. „Planujemy już niebawem poznać się z mieszkańcami, organizując na przełomie sierpnia i września weekendowe wydarzenia kulturalne przed kawiarnią, np. wspólne śniadanie czy zbieranie wspomnień o kawiarni i okolicy” – zapewniają.

Nowi najemcy twierdzą również, że szanują dawną tradycję „Jasia i Małgosi”, dlatego postanowili wrócić do tej nazwy, ale zmienić „i” na „&”.
„To „&” jest dla nas symbolem nowoczesności i pomostem między przeszłością a przyszłością. Nie będziemy stylizować wnętrza kawiarni na PRL, nasza obsługa nie będzie też chodziła w fartuchach. Wnętrze przygotowujemy nowoczesne, a nasze odniesienia do tradycji będziemy chcieli zrealizować poprzez wykorzystanie zebranych historii od mieszkańców, miłośników dawnych kawiarni i pasjonatów Woli” – twierdzą.

Historia lokalu przy al. Jana Pawła II 57 sięga kilkudziesięciu lat. Kawiarnia „Jaś i Małgosia” przyjmowała gości jeszcze w czasach Polski Ludowej. Po zmianie ustroju charakter lokalu praktycznie się nie zmieniał, ale z dnia na dzień odwiedzało go coraz mniej osób. W 2010 roku działała tu nawet klubokawiarnia, ale nie na długo.

Wszystko dlatego, że sąd zdecydował o eksmisji właścicielki „Jasia i Małgosi”, która kawiarnię prowadziła od lat. Powód: lokal był mocno zadłużony. Dzielnica go odzyskała, a później wystawiła w konkursie na wynajem. Przez pewien czas lokal stał pusty, aż w 2012 roku przy al. Jana Pawła II 57 powstała włoska restauracja. Jednak skończyła działalność w 2013 r.