Wolskie Centrum Kultury otworzyło się po przerwie. „Wraz z ponownym otwarciem, zmieniamy trochę godziny, w czasie których możecie nas odwiedzać. Zapraszamy do naszych placówek od 22 czerwca, a weekend na Otwarcie Klubokawiarni Sąsiedzkiej” – zaprasza WCK.
Warszawskie domy kultury wypracowały jednolite procedury bezpieczeństwa, zgodne z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Domy kultury będą stosować dodatkowe zabezpieczenia (w tym plastikowe przegrody, dozowniki z płynem odkażającym, itd.), dokonają zmiany trybu pracy (system zmianowy, dystans między pracownikami), przeprowadzą wymagane przeglądy i wprowadzą nowe zasady uczestnictwa w zajęciach, wydarzeniach i projektach.
W Warszawie działalność kulturalną prowadzą 24 dzielnicowe domy kultury. To one sprawiają, że kultura jest na wyciągnięcie ręki, umożliwiają jak najczęstszy z nią kontakt społecznościom lokalnym. Nie chcąc tracić kontaktu z warszawiakami w czasie pandemii, domy kultury przeniosły swoją działalność do Internetu. Wirtualna oferta wciąż jest rozwijana. Znajdują się w niej m.in. wykłady, kursy, prelekcje, koncerty czy pokazy filmowe. Propozycje skierowane są do różnych grup wiekowych.
Na stronach i profilach społecznościowych warszawskich domów kultury znajdują się szczegółowe informacje oraz zasady obowiązujące w poszczególnych placówkach, a także bieżąca oferta działań online.
Domu kultury, które wznawiają działalność:
Białołęcki Ośrodek Kultury
Bielański Ośrodek Kultury
Dom Kultury Świt
Centrum Promocji Kultury Praga Południe
Dom Kultury Kadr
Ośrodek Kultury Ochoty
Dom Kultury Praga
Dom Kultury Rembertów
Prom Kultury Saska Kępa
Dorożkarnia
Służewski Dom Kultury
Centrum Łowicka
Dom Kultury Śródmieście
Dom Kultury Zacisze
Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek
Ośrodek Kultury Arsus
Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów
Wawerskie Centrum Kultury
Ośrodek Kultury Wesoła
Centrum Kultury Wilanów
Dom Kultury Włochy
Wolskie Centrum Kultury
Dom Kultury Wygoda
Staromiejski Dom Kultury